کاردانو در آستانه راه اندازی قراردادهای هوشمند در شبکه آزمایشی جدید

تیم (IOHK) ، توسعه دهنده بلاکچین (blockchain) کاردانو (Cardano) ، در 15 ژوئیه اعلام کرد شبکه آزمایشی الونزو (Alonzo) رسماً از بلو (Blue) به وایت (White) منتقل شده و گسترش این اکوسیستم به قراردادهای هوشمند عملیاتی را به همراه خواهد داشت.

در حالی که شبکه آزمایشی قبلی ، معروف به (Alonzo Blue) ، برخی از ویژگی های قرارداد هوشمند را ارائه می داد ، این ویژگی ها فقط برای تعداد محدودی در دسترس بود. به روزرسانی اخیر ، به حدود 500 اعتبار سنج ، اپراتورهای استخر سهام و توسعه دهندگان اجازه می دهد تا این ویژگی ها را آزمایش کنند.

 

شبکه الونزو وایت قرار است دو یا چهار هفته قبل از بروزرسانی در آخرین شبکه آزمایشی برای فاز توسعه فعلی خود ، معروف به (Alonzo Purple) ، اجرا شود.

 

علیرغم برخی واکنشها ، بنیانگذار کاردانو ، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) اخیراً در یوتیوب گفت طبق نقشه راه توسعه پروژه ، همه چیز در مسیر درست است و خاطرنشان کرد بیش از 10 میلیون دلار (NFT) و ده ها هزار دارایی در شبکه کاردانو فروخته شده است. پس از انتشار الونزو وایت در شبکه اصلی ، توسعه دهندگان می توانند (dApp) ها ، (NFT) ها و موارد دیگر را عرضه کنند.

 

در پی این اعلامیه ، بازار (NFT) و دیفای اسپورز نتورک (Spores Network) اعلام کرد در 16 ژوئیه موفق به جمع آوری کمک مالی 2.3 میلیون دلاری شده است. این شرکت اظهار داشت امیدوار است بتواند از هزینه های معاملاتی کاردانو ، تولید کربن کمتر و کارایی بیشتر تراکنش ها استفاده کند تا (NFT) ها را وارد جریان اصلی کند.

 

با پیوستن شرکت ها و هنرمندان بیشتر به بازار رو به رشد (NFT) ، مانند برند معروف دولچه اند گابانا و یک پلت فرم فوتبال فانتزی ، جذب (NFT) های بیشتر به شبکه می تواند دستاوردهای بزرگی برای کاردانو و کاربران آن به همراه داشته باشد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *