سناتور نیجریه ای می گوید بیت کوین (Bitcoin) تقریبا نایرا (Naira) را به یک ارز بی فایده تبدیل کرده است

برخی از سناتورهای نیجریه به ممنوعیت اخیر بیت کوین (Bitcoin) توسط بانک مرکزی این کشور واکنش نشان داده اند.

 

بانک مرکزی نیجریه اخیرا بخشنامه ای را صادر کرد که بانک ها را از ارائه خدمات به اکسچنج های ارز دیجیتال منع می کند.

 

سناتور سانی موسی (Sani Musa) طی جلسه ای در روز پنجشنبه در واکنش به این اخبار اظهار داشت:

 

“معاملات کریپتوکارنسی در سطح جهان رایج شده است و شما حتی نمی توانید تشخیص دهید چه کسی مالک چه چیزی است. این فناوری به قدری پرقدرت است که قانونگذاری مناسبی که در این زمینه قابل اجرا باشد نمی بینم. بیت کوین (Bitcoin) ارز ما را تقریباً بی فایده یا بی ارزش کرده است. ”

 

از نظر سناتور موسی ، بیت کوین (BTC) و عدم افزایش بدهی خارجی ، دهه ها سیاست های اقتصادی ضعیف و فساد ، عامل سقوط نایرا است. در همین حال ، پذیرش بیت کوین (Bitcoin) در بحبوحه سیاست های مالی اتخاذ شده توسط (CBN) در این کشور در حال افزایش است.

 

یکی دیگر از سناتورها اظهار داشت هدف از قانونگذاری ارزهای دیجیتال در نیجریه باید جلوگیری از استفاده آن توسط مجرمان باشد و افزود:

 

“ما کریپتوکارنسی را ایجاد نکردیم و بنابراین نمی توانیم آن را از بین ببریم و همچنین نمی توانیم اطمینان حاصل کنیم که برای ما مناسب است. نسل جوان با آن تجارت بزرگی انجام می دهند و از آن استفاده می کنند و نیجریه نمی تواند آن را حذف کند. ”

مجلس سنای نیجریه تصمیم گرفته است که رئیس (CBN) را به جلسات رسیدگی مربوطه دعوت کند تا در مورد مسائل مربوط به قانونگذاری ارز های دیجیتال در این کشور گفتگو کنند.

 

ممنوعیت (CBN) با انتقاد چندین سهامدار حوزه ارزهای دیجیتال در نیجریه روبرو شده است و بسیاری از پلتفرم ها مشتریان خود را به استفاده از کانال های همتا به همتا ترغیب می کنند.

 

در همین حال ، گزارش هایی از سوی مشتریان بانکی منتشر می شود که اخطار بسته شدن حساب به دلیل فعالیت های معاملاتی کریپتو که در گذشته انجام شده دریافت می کنند. در واقع ، طبق دستورالعمل (CBN) بانک ها موظفند حساب های مربوط به معاملات ارز دیجیتال را مسدود کنند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *