/ اخبار آلت کوین ها / تتر وام های تضمینی ذخایر خود را در سال 2023 به صفر می رساند

زمان مطالعه : 3 دقیقه

تتر وام های تضمینی ذخایر خود را در سال 2023 به صفر می رساند

تتر گفت وام‌های تضمین شده‌اش بیش از حد وثیقه گذاری شده اند و تحت پوشش «دارایی‌های بسیار نقدشونده» هستند، در حالی که همچنین اضافه کرد این شرکت این وام‌ها را در طول سال ۲۰۲۳ حذف خواهد کرد

تتر وام های تضمینی ذخایر خود را در سال 2023 به صفر می رساند

این اقدام در پاسخ به موجی از حملات رسانه‌ای اصلی و FUD، عمدتاً از سوی وال استریت ژورنال، صورت گرفت.

تتر، بزرگترین ناشر استیبل کوین جهان متعهد شده است که در نهایت از وام دادن وجوه از ذخایر خود جلوگیری کند و گفت که این “ماموریت برای بازگرداندن اعتماد” به بازار کریپتو ضروری است.

در یک پست در 13 دسامبر، ناشر استیبل کوین به ترویج FUD (ترس، عدم اطمینان و شک) از سوی رسانه های اصلی در مورد وام های تضمین شده خود اشاره کرد.

در این رابطه بخوانید‌ : اندیکاتور RSI‌ چیست؟ و چگونه محاسبه میشود؟

تتر گفت وام‌های تضمین شده‌اش بیش از حد وثیقه گذاری شده اند و تحت پوشش «دارایی‌های بسیار نقدشونده» هستند، در حالی که همچنین اضافه کرد این شرکت این وام‌ها را در طول سال ۲۰۲۳ حذف خواهد کرد و بیان کرد:

تتر اعلام می کند که از هم اکنون و در طول سال 2023، وام های تضمین شده ذخایر تتر Tether را به صفر می رساند.

این شرکت توضیح داد که وام های تضمین شده Tether مشابه با بانک های خصوصی که با استفاده از وثیقه تضمین شده به مشتریان وام می دهند، عمل می کنند. با این حال، برخلاف بانک‌هایی که با ذخایر کسری کار می‌کنند، تتر ادعا کرد که وام‌هایش به طور کامل بیش از 100 درصد پشتیبانی می‌شوند.

این اقدام احتمالاً در پاسخ به گزارش وال استریت ژورنال WSJ در اوایل این ماه رخ داده که ادعا می‌کرد این وام‌ها خطرناک هستند. این شرکت ادعا کرد که “تتر ممکن است دارایی های نقدی کافی برای پرداخت بازخرید در شرایط بحرانی نداشته باشد.”

این اولین بار نیست که WSJ تتر را هدف قرار می دهد. در ماه اوت، این شرکت اعلام کرد که اگر دارایی‌های تتر فقط 0.3 درصد کاهش یابد، می‌تواند «از لحاظ فنی ورشکسته» تلقی شود. ناشر استیبل کوین در آن زمان این ادعاها را رد کرد و اظهار داشت که با استخدام پنج شرکت حسابداری برتر، مشروعیت و شفافیت گواهی‌های خود را افزایش داده است.

بر اساس این گواهی‌ها، 82 درصد از ذخایر تتر به صورت دارایی‌های «بسیار نقدشونده» نگهداری می‌شود.

در ماه اکتبر، تتر با حذف بیشتر اوراق تجاری از ذخایر خود و جایگزینی سرمایه گذاری ها با اسناد خزانه داری ایالات متحده، به حملات رسانه ای پاسخ داد.

در جدیدترین بیانیه خود، این شرکت اعلام کرد که کسب و کار وام دهی خود را بدون ضرر متوقف می کند و به ماموریت خود برای اولویت دادن به شفافیت و پاسخگویی ادامه می دهد.

ما به نشان دادن انعطاف‌پذیری تتر در نامشخص‌ترین زمان‌ها، صرف‌نظر از داستان‌های ساختگی و اطلاعات نادرست رسانه‌ها در مورد Tether، ادامه خواهیم داد.

بر اساس گزارش کوینگکو  CoinGecko، تتر در حال حاضر با 65.8 میلیارد USDT در گردش، در صدور استیبل کوین پیشرو است و سهم آن از بازار 46.6 درصد است.

 

همچنین بخوانید : اکسپلویت در حوزه ارزهای دیجیتال: اکسپلویت (Exploit) چیست؟

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین