/ اخبار تتر / برخلاف USDC، تتر تورنادوکش را تحریم نکرده است

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

برخلاف USDC، تتر تورنادوکش را تحریم نکرده است

تتر تصریح کرد که اگر مسدودسازی توسط یک مامور اجرای قانون درخواست شود، با کمال میل آدرس والت های خصوصی (نه صرافی های) مرتبط را مسدود می کند. با این حال، علی‌ رغم تماس روزانه تتر با نهادهای مربوطه، هیچ‌ یک چنین درخواستی از آن نکرده‌ اند.

برخلاف USDC، تتر تورنادوکش را تحریم نکرده است

تتر گفت که با درخواست‌ دفتر کنترل دارایی‌ های خارجی (OFAC) برای مسدود کردن آدرس های مرتبط با تورنادوکش موافق است، اما هیچ مشکلی با این سرویس میکس محبوب ندارد.

تتر (Tether)، شرکت صادرکننده توکن تتر (USDT)، بزرگترین استیبل کوین جهان، هنوز آدرس های مرتبط با پروتکل تورنادوکش را مسدود نکرده است.

این بدان معناست که دارندگان تتر همچنان می توانند برای مخفی کردن وجوه خود از  تورنادوکش استفاده کنند. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این عمل تتر، نقض تحریم‌ های ایالات متحده است یا خیر.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال چین لینک (Chainlink) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

تتر و تورنادوکش

بر اساس بیانیه تتر در روز چهارشنبه، دفتر کنترل دارایی های خارجی هیچ دستوری مبنی بر اینکه صادرکنندگان استیبل کوین باید آدرس هایی که توسط نهادها، تحریم شده اند را مسدود کنند، صادر نکرده است.

تتر تصریح کرد که اگر این موضوع توسط یک مامور اجرای قانون درخواست شود، با کمال میل آدرس والت های خصوصی (نه صرافی های) مرتبط را مسدود می کند. با این حال، علی‌ رغم تماس روزانه تتر با نهادهای مربوطه، هیچ‌ یک چنین درخواستی از آن نکرده‌ اند.

شرکت تتر گفت که تا زمانی که چنین درخواستی از او نشود، اجرای دستور مسدود سازی آدرس‌ های تورنادوکش عملی نخواهد شد.

حتی اگر تتر فعالیت‌ های مشکوکی را در آن آدرس ها مشاهده کند، توقف آن بدون دستورالعمل تایید شده مجریان قانون و سایر سازمان‌ های دولتی ممکن است باعث ایجاد مشکل شود.

شرکت تتر خاطرنشان کرد که در برخی موارد، مجریان قانون به طور خاص دستور داده اند که برخی از آدرس‌ ها مسدود نشوند. انجام این کار می‌تواند باعث لیکویید شدن حساب ها شود و ارتباطات آینده را به خطر بیندازد.

تتر اضافه کرد که یک شرکت آمریکایی نیست اما پائولو آردوینو (Paulo Arduino)، مدیر ارشد فناوری این شرکت گفت: با این حال، تتر تحریم‌ های دفتر کنترل دارایی‌ های خارجی را در نظر می‌ گیرد.

به گزارش واشنگتن پست، وزارت خزانه داری از اظهار نظر در مورد اینکه آیا تتر را نقض کننده تحریم های تورنادوکش می داند یا خیر، خودداری کرد.

سایر استیبل کوین ها چگونه واکنش نشان دادند؟

هنگامی که در اوایل این ماه تحریم‌ های تورنادوکش اعلام شد، سرکل (Circle)، شرکت صادرکننده یو اس دی کوین (USDC) بلافاصله از آن پیروی کرد. جرمی آلر (Jeremy Allaire)، مدیر اجرایی این شرکت گفت که شرکت موظف است طبق الزامات قانون رازداری بانکی (BSA) این کار را انجام دهد و تقریبا تمام ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال ثبت شده نیز از این روند پیروی خواهند کرد.

اما چندین شرکت دیگر ارائه دهنده استیبل کوین هنوز اقدام مشابهی انجام نداده اند. این شرکت ها پکسوس (Paxos) صادرکننده دلار بایننس (BUSD) و پکس دلار (USDP) و همچنین میکر دائو (MakerDAO)، صادرکننده الگوریتمی استیبل کوین دای (DAI) است.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین