/ اخبار NFT / دادگاه سنگاپور فروش یک توکن بورد ایپ را متوقف کرد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

دادگاه سنگاپور فروش یک توکن بورد ایپ را متوقف کرد

دادگاه سنگاپور فروش یک توکن بورد ایپ را متوقف کرد

یک دادگاه در سنگاپور فروش یک NFT بورد ایپ یات کلاب را پس از بروز اختلاف مالکیت در مورد استفاده از آن، مسدود کرد.

یک شهروند سنگاپوری توانسته با موفقیت از فروش یکی از NFT های بورد ایپ یات کلاب (BAYC) از طریق حکم دادگاه جلوگیری کند.

طبق پرونده دادگاهی که بلومبرگ بررسی و گزارش کرده است، شاکی از این NFT به عنوان وثیقه برای دریافت وام در پلتفرم NFTfi استفاده کرده بود. این کلکسیونر تصمیم گرفت از کلکسیون بورد ایپ یات کلاب خود استفاده کند زیرا نادر بودن و ارزش بالای آن می‌ توانست برای او وام بزرگ‌ تری را تضمین کند.

در این رابطه بخوانید‌ : هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) چیست؟

NFT مورد بحث، بورد ایپ یات کلاب شماره 2162 است. این NFT از مابقی مجموعه متمایز است زیرا تنها میمونی است که لباس لوبیایی پوشیده و حالتی شاد دارد.

دادگاه فروش NFT بورد ایپ یات کلاب را متوقف کرد

در اواسط آوریل، این مدعی از شخصی با نام کاربری chefpierre.eth، وام دریافت کرد. در پرونده آمده که پس از مذاکره، مدعی وام را دریافت کرد، اما شرایط آن شامل یک دوره بازپرداخت کوتاه بود. هنگامی که مدعی نتوانست وام را در تاریخ سررسید آن بازپرداخت کند، وام دهنده، مالکیت NFT را بر عهده گرفت.

در این پرونده آمده است که این NFT یکی از با ارزش‌ ترین دارایی‌ های مدعی است و برای او غیرقابل جایگزین است و اضافه می‌ کند که او هیچ قصدی برای فروش آن نداشته است.

با استدلال او، دادگاه سنگاپور هرگونه فروش NFT را تا زمانی که وضعیت مالکیت آن حل و فصل نشده است، ممنوع کرده است.

در تاریخ کریپتو، این اولین موردی است که در مالکیت یک NFT اختلاف ایجاد می شود. هاگن روک (Hagen Rooke)، هم بنیانگذار شرکت حقوقی Reed Smith LLP، خاطرنشان کرد که این روند نشان می دهد قانون، NFT ها را به عنوان نوعی دارایی می شناسد.

شان لئونگ (Shaun Leong)، مشاور حقوقی شاکی، اظهارات روک را تکرار کرد و افزود که سرمایه گذاران NFT حقوقی دارند که می توان از آنها محافظت کرد. لئونگ همچنین خاطرنشان کرد که اختلافات مالکیت مشابهی ممکن است در مورد زمین مجازی ایجاد شود. این مشاور حقوقی به عنوان یک توصیه گفت که پلتفرم‌ های NFT باید یک رجیستری مالکیت NFT را برای کمک به حل سریع چنین مواردی نگه دارند.

با راه اندازی NFT های آدرساید (Otherside) توسط یوگالبز، افزایش تقاضا در اواخر آوریل، باعث افزایش سرسام آور کف قیمت آن به 152 اتریوم  (تقریبا 434000 دلار در آن زمان) شد.

پروژه متاورس مرتبط با NFT آدرساید نیز توجه زیادی را به خود جلب کرد و میزان توکن سوزی اتریوم (ETH) را به سطوح بی‌ سابقه‌ ای افزایش داد. با اینکه کف قیمت بورد ایپ یات کلاب در حال حاضر کمتر از 200000 دلار است، این مجموعه همچنان محبوب و مورد علاقه است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید