/ قانون‌گذاری / بانک مرکزی فیلیپین نسخه آزمایشی ارز دیجیتال ملی خود را عرضه می کند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بانک مرکزی فیلیپین نسخه آزمایشی ارز دیجیتال ملی خود را عرضه می کند

بانک مرکزی فیلیپین نسخه آزمایشی ارز دیجیتال ملی خود را عرضه می کند

فیلیپین نسخه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود را راه اندازی خواهد کرد. این اعلامیه از سوی بانک مرکزی فیلیپین (BSP) و الینس (Alliance) منتشر شد.

در متن سخنرانی منتشر شده در 4 مارس، رئیس بانک مرکزی فیلیپین از راه اندازی پروژه ارز دیجیتال ملی در یک رویداد مشترک که توسط بانک مرکزی فیلیپین (BSP) و آلینس سازماندهی شده بود، خبر داد.

به گفته بنجامین دیوکنو (Benjamin Diokno)، رئیس بانک مرکزی فیلیپین، هدف این پروژه بهبود امنیت، انعطاف پذیری و کارایی سیستم پرداخت است.

در این رابطه بخوانید‌ : الگوریتم افکار (AoT) چیست؟

دیوکنو همچنین در ادامه تاثیر بالقوه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را بیان کرد. رئیس بانک مرکزی فیلیپین خاطرنشان کرد که یک ارز دیجیتال ملی به برنامه‌ های تامین نقدینگی دولت کمک خواهد کرد و مطمئن است که می‌ توان از آن برای حمایت از بخش‌ های آسیب‌ پذیر جامعه استفاده کرد.

با این حال، وی تاکید کرد که مقامات پولی و قانونگذاران باید مهارت‌ ها و ظرفیت‌ های فنی لازم برای استقرار و مدیریت موثر خطرات مرتبط با صدور ارز دیجیتال ملی را ارائه کنند.

هنوز تایید نشده است که آیا این کشور پس از این نسخه آزمایشی ارز دیجیتال خود را راه اندازی خواهد کرد یا خیر. رئیس بانک مرکزی در مصاحبه اخیر خود گفت به این دلیل که با توجه به سیستم های پرداخت و تسویه کارآمد و موثر کشور، جامعه به شدت به پول نقد متکی است، بانک مرکزی فیلیپین در کوتاه مدت برنامه ای برای معرفی ارز دیجیتال ملی ندارد.

اعلامیه بانک مرکزی فیلیپین به دنبال تحقیق و توسعه در فضای ارز دیجیتال ملی که هم اکنون توسط سایر بانک های مرکزی از جمله فدرال رزرو ایالات متحده نیز انجام شده، منتشر شده است. چین نیز از جمله کشورهایی است که ارز دیجیتال ملی را بررسی می کند و یوان دیجیتال خود را در طول بازی های المپیک زمستانی اخیر به نمایش گذاشته است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین