/ تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال / تلاش اوکی‌بی (OKB) برای فرار از ناحیه رنج

زمان مطالعه : 2 دقیقه

تلاش اوکی‌بی (OKB) برای فرار از ناحیه رنج

قیمت اوکی‌بی در حال حاضر پایین تر از میانگین های متحرک نمایی (EMA) 100،50، 20 معامله می شود. اوکی‌بی برای ورود به روند صعودی باید بتواند بالاتر از این میانگین های مهم بازار قیمت را تثبیت کند و بعد از آن برای خروج از ناحیه بالای رنج تلاش کند.

تلاش اوکی‌بی (OKB) برای فرار از ناحیه رنج

بهترین عنوانی که برای معاملات این روز های اوکی‌بی (OKB) میتوانیم استفاده کنیم این است “هنوز هیچ چیز مشخص نیست.” خریدارن و فروشندگان این ارز دیجیتال هنوز تصمیمی قطعی برای ورود اصلی و پر حجم خود به بازار نگرفته اند و معاملات در حالت رنج و ساید دنبال می شود. با این حال افزایش نسبی حجم و اندازه‌ی کندل های سبز نشان می دهد که ظاهرا گاوها در حال بیدار شدن هستند.

اگرچه بررسی برخی شاخص های تکنیکال نشان میدهد که ظاهرا ترازوی قدرت به سمت گاوها سنگینی میکند اما خریداران و سرمایه گذاران اصلی برای ورود منتظر تاییده های بیشتر هستند.  اوکی‌بی برای جذب خریداران بیشتر باید بتواند خط ناحیه رنج بالای سر خود را به سمت بالا بشکند. معامله گران اوکی‌بی سعی می کنند تا بتوانند قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک نمایی (EMA)100، 50 ، 20 روزانه تثبیت کنند. در حال حاضر اوکی‌بی بین سطح حمایتی 42.46 دلار و سطح مقاومتی 44.150 دلار معامله می شود.

تحلیل اوکی‌بی بر اساس شاخص های تکنیکال

 

در این رابطه بخوانید‌ : معاملات اسپات (Spot Trading) یا معاملات نقدی چیست؟ چگونه در بازارهای اسپات معامله کنیم؟

تلاش اوکی‌بی (OKB) برای فرار از ناحیه رنج

 

همانطور که در تصویر نمودار بالا مشخص است قیمت اوکی‌بی در حال حاضر پایین‌تر از میانگین‌های متحرک نمایی (EMA)100،50،20  معامله می شود. اوکی‌بی برای ورود به روند صعودی باید بتواند بالاتر از این میانگین های مهم بازار قیمت را تثبیت کند و بعد از آن برای خروج از ناحیه‌ی بالای رنج تلاش کند.

اگر چه کاملا مشخص است که اوکی‌بی برای صعود باید ابتدا موفق به خروج از ناحیه بالای رنج شود اما آنچه داده ها و آمار شاخص های تکنیکال به ما نشان می دهند، حکایت از ادامه‌ی روند به همان صورت رنج دارد. برای مثال شاخص نسبی قدرت (RSI) با شیب ملایم به سمت ناحیه اشباع فروش در حرکت است. در حال حاضر RSI نشانه ای برای پیش بینی تغییر روند از خود نشان نداده است. اندیکاتور مک دی نیز سیگنال خاصی صادر نکرده است. خط مک دی به صورت صاف بالاتر از خط سیگنال قرار گرفته و منتظر است تا بر اساس روند قیمتی شیب خط مک دی به سمت بالا و یا پایین بیشتر شده و منجر به ایجاد کراس مک دی شود.

حرف آخر

گرفتار شدن قیمت اوکی‌بی در یک ناحیه‌ی رنج بین قیمت های 44.150 و 42.46 دلار با یک نگاه ساده به نمودار نیز کاملا مشخص است. با توجه به اینکه بررسی اندیکاتورهای تکنیکال فعلا نیز سیگنال خاصی را برای حرکت اوکی‌بی و خروج احتمالی آن از این ناحیه رنج نشان نمی دهند خریدارن برای تصمیم نهایی خود باید منتظر تاییده های بیشتر و اصلی باشند. بهتر است بدون ترس از دست دادن موقعیت های خرید یا فروش، با دقت نمودار قیمتی را زیر نظر بگیریم.

سطوح مهم تکنیکال

سطوح مهم حمایتی: 40.566 و 42.469 دلار

سطوح مهم مقاومتی:  44.150 و 46.656 دلار

ترجمه شده توسط نیپوتو

برای خرید و فروش شیبااینو به مارکت نیپوتو مراجعه نمایید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین و تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین