/ حقوقی و قضایی / وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا، دو نفر را به اجرای یک طرح کلاهبرداری میلیون دلاری متهم می کند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا، دو نفر را به اجرای یک طرح کلاهبرداری میلیون دلاری متهم می کند

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا، دو نفر را به اجرای یک طرح کلاهبرداری میلیون دلاری متهم می کند

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) دو نفر  را به اجرای یک طرح راگ پول یک میلیون دلاری با استفاده از توکن های غیر مثلی (NFT) متهم کرد. وزارت دادگستری توضیح داد که آنها پروژه NFT خود را در عرض چند ساعت پس از فروش رها کرده، وب سایت را غیرفعال کردند و بیش از 1 میلیون دلار ارز دیجیتال به والت های خود، انتقال دادند.

خریداران NFT در یک طرح راگ پول، فریب خوردند

وزارت دادگستری ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که دو جوان 20 ساله در اجرای یک طرح کلاهبرداری و پولشویی با استفاده از توکن غیر مثلی (NFT) متهم شده اند. متهمان، اتان نگوین (Ethan Nguyen) و آندره لاکونا (Andre Llacuna)، ظاهرا از خریداران NFT ها، کلاهبرداری کردند.

به گفته وزارت دادگستری، در تاریخ 9 ژانویه، متهمان، پروژه Frosties NFT را ظرف چند ساعت پس از فروش NFT های آن رها کردند، وب‌ سایت Frosties را غیر فعال کرده و تقریبا 1.1 میلیون دلار درآمد ارزهای دیجیتال از این طرح را به والت های مختلف ارزهای دیجیتال منتقل کردند.

در این رابطه بخوانید‌ : نواحی عرضه و تقاضا چیست و چگونه از آنها در ترید ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

دامیان ویلیامز (Damian Williams)، دادستان ایالات متحده گفت:

آقایان نگوین و لاکونا به سرمایه گذاران وعده مزایای NFT های این پروژه (Frosties) را دادند، اما وقتی معامله فروش انجام شد، بلافاصله وب سایت را تعطیل کردند و پول را به حساب خود منتقل کردند.

وزارت دادگستری خاطرنشان کرد: نگوین و لاکونا در حالیکه آماده فروش مجموعه دوم NFT ها با عنوان امبرز (Embers) بودند، در لس آنجلس کالیفرنیا دستگیر شدند.

وزارت دادگستری معتقد است که امبرز یک طرح‌ کلاهبرداری دیگر است و انتظار می‌ رفت در 26 مارس یا حوالی آن راه‌ اندازی شود و پیش‌ بینی می‌ شود که در صورت راه اندازی، تقریبا 1.5 میلیون دلار درآمد ایجاد کند.

وزارت دادگستری با اشاره به اینکه هر اتهام حداکثر 20 سال حبس دارد، گفت: متهمان هر کدام به یک فقره ارتکاب کلاهبرداری و یک مورد توطئه برای ارتکاب پولشویی، متهم هستند.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین