/ عمومی / اکسی اینفینیتی از طریق دیسکورد هک میشود

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

اکسی اینفینیتی از طریق دیسکورد هک میشود

اکسی اینفینیتی از طریق دیسکورد هک میشود

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) روز چهارشنبه گفت ربات MEE6 در سرور اصلی اش هک شده است. این تیم گفت که هکرها از ربات MEE6 برای اضافه کردن مجوزها به حساب جعلی جیهو استفاده کردند و درباره افزایش توکن های در گردش اعلامیه‌های جعلی منتشر کردند. MEE6 یک ربات دیسکورد (Discord) است که به مدیر ها اجازه می دهد به طور خودکار وظایف را مشخص کنند و پیام ارسال کنند.

بسیاری از پروژه هایی که ربات MEE6 را روی سرورهای خود نصب کرده بودند، با مشکلات مشابهی روبرو بودند. RTFKT، PROOF/Moonbirds، PXN، Memeland، Cool Cats نیز گزارش دادند که حساب‌های مدیریت آنها به خطر افتاده است.

ربات دیسکورد MEE6 به خطر افتاده است

اکسی اینفینیتی ادعا می کند اطلاعیه هایی که نشان دهنده افزایش توکن ویژه است، حذف شده اند. با این حال، برخی از کاربران ممکن است همچنان پیام را ببینند و نیاز به راه اندازی مجدد دیسکورد خود داشته باشند. تیم اکسی اینفینیتی همچنین بیان کرد:

«ما ربات Mee6 را از سرور حذف کرده‌ایم و هرگز بدون اطلاع قبلی تعداد توکن ها را افزایش نخواهیم داد».

این تیم خبرهای جدید این حادثه را به کاربران خود در توییتر، دیسکورد، ساب استک و فیس‌بوک اعلام خواهد کرد.

طبق پشتیبانی رسمی MEE6، این ربات هک نشده است، اما مدیران سرورها در معرض خطر قرار گرفته اند که باعث میشود مهاجمان بتوانند از ویژگی های MEE6 برای ارسال پیام استفاده کنند.

تیم و جامعه اکسی اینفینیتی پس از هک اخیر پل رونین که در آن 625 میلیون دلار به سرقت رفت، روزهای سختی را سپری می کنند. محبوبیت این بازی با قابلیت کسب درآمد (play-to-earn) به شدت کاهش یافته است و بسیاری از بازیکنان موفق، اکسی اینفینیتی را ترک کردند.

به گفته کارشناسان امنیتی دیسکورد، هکرها احتمالاً ابتدا به حساب‌های مدیریت حمله کرده‌اند تا از طریق MEE6 یک مدیر حساب جایگزین ایجاد کنند. با استفاده از این روش، مهاجمان پیام‌های وب بوک را ارسال می‌کنند و حساب مدیریت هک شده را پنهان می‌کنند. به جای تلاش برای شناسایی حساب هک شده، بهترین راه حل حذف فوری MEE6 یا وب بوک ها است.

به نظر می رسد که پروژه اکسی اینفینیتی در حال شکست است زیرا تاخیرها و هک ها توسعه دهندگان را درگیر کرده است. جامعه اکسی اینفینیتی به خاطر تاخیر در عرضه توکن لند (Land) و جوایز بازی خشمگین است. بسیاری از بازیکنان حتی بازی را ترک کرده اند زیرا پروژه همچنان به دلیل هک با مشکل مواجه است. قیمت توکن اکسی (AXS) نیز تنها در 6 ماه از 160 دلار به 20 دلار کاهش یافته است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان