/ اخبار آلت کوین ها / استیبل کوین هیوبی (HUSD) پیوند خود با دلار را از دست داد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

استیبل کوین هیوبی (HUSD) پیوند خود با دلار را از دست داد

به نظر می‌رسد که دوران مشکلات استیبل کوین‌ها هنوز به پایان نرسیده است، حتی با وجود اینکه بازار ارزهای دیجیتال در مسیر بهبودی قرار گرفته است. اکنون، یکی دیگر از استیبل کوین ها سقوط کرده که این بار مربوط به یک صرافی بزرگ و محبوب ارز دیجیتال است. (HUSD) یک استیبل کوین است که توسط صرافی ارز دیجیتال هیوبی (Huobi) راه اندازی شده است.

استیبل کوین هیوبی (HUSD) پیوند خود با دلار را از دست داد

استیبل کوین صرافی هیوبی با نماد (HUSD) اخیرا پیوند خود با دلار آمریکا را از دست داد.

به نظر می‌رسد که دوران مشکلات استیبل کوین‌ها هنوز به پایان نرسیده است، حتی با وجود اینکه بازار ارزهای دیجیتال پس از ماه‌ها فعالیت فروشندگان و سقوط کوین ها در مسیر بهبودی قرار گرفته است. اکنون، یکی دیگر از استیبل کوین ها سقوط کرده که این بار مربوط به یک صرافی بزرگ و محبوب ارز دیجیتال است. (HUSD) یک استیبل کوین است که توسط صرافی ارز دیجیتال هیوبی (Huobi) راه اندازی شده است.

استیبل کوین (HUSD) چیست؟

با توجه به مشخصات ذکر شده از HUSD در (Messari)، در سال 2018 پس از اینکه صرافی هیوبی متوجه مشکلات تتر USDT شد، تصمیم گرفت استیبل کوین خود را راه اندازی کند. این استیبل کوین مبتنی بر ERC-20 قرار بود به عنوان یک مجموعه برای سایرین مانند ترو یو اس دی True USD (TUSD)،یو اس دی کوین USD Coin (USDC)، پکسوس استاندارد Paxos Standard (PAX) و دلار جمینای Gemini Dollars (GUSD) استفاده شود. به این ترتیب، کاربران می توانند هر یک از چهار کوین را واریز یا برداشت کنند و کوین ها در صرافی هیوبی به شکل HUSD موجود می شوند.

در این رابطه بخوانید‌ : چگونه کیف پول ارز دیجیتال بسازیم؟

اکنون HUSD با یک سقوط سریع مواجه شده که باعث شد نسبت 1:1 آن با دلار آمریکا کاهش یابد. در زمان نگارش این مطلب HUSD در حدود 0.96 دلار معامله می شود که کاهش 2.5 درصدی را نسبت به محدوده عادی 1 دلار نشان می دهد. هنوز مشخص نیست که چه چیزی منجر به جداسازی پیوند این استیبل کوین شده است که توسط یکی از بزرگترین صرافی های کریپتو پشتیبانی می شود.

استیبل کوین های دیگر با مشکل مشابه

قابل ذکر است، HUSD اولین استیبل کوینی نیست که سقوط می‌کند یا  پیوند خود را با دلار از دست می دهد. سایرین مانند ترا UST تنها چند ماه پیش مشکل مشابهی را تجربه کردند. پس از سقوط شدید Terra Luna، این رویداد به فروپاشی کامل اکوسیستم Terra ختم شد. صرافی هیوبی یکی از صرافی‌های بزرگی بود که از احیای Terra 2.0 پشتیبانی کرد.

به طور معمول، نهادهای کنترل کننده وثیقه را برای تقویت ارزش کوین خود و جلوگیری از سقوط بیشتر پس از قطع پیوند de-peg در نظر می گیرند. یو اس دی کوین USDC نیز در آستانه یک سقوط جدی بود اما با وثیقه کافی نجات یافت.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

در نیپوتو مارکت امکان خرید و فروش تتر برای شما فراهم شده است.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید