/ اخبار ارز دیجیتال / بیش از ۷۲ نفر در ارتباط با کلاهبرداری صرافی JPEX در هنگ کنگ دستگیر شدند

زمان مطالعه : 1 دقیقه

بیش از ۷۲ نفر در ارتباط با کلاهبرداری صرافی JPEX در هنگ کنگ دستگیر شدند

پلیس هنگ کنگ 29.37 میلیون دلار دارایی مربوط به صرافی ارز دیجیتال JPEX را به عنوان بزرگترین کلاهبرداری در این ایالت مسدود کرده است.

بیش از ۷۲ نفر در ارتباط با کلاهبرداری صرافی JPEX در هنگ کنگ دستگیر شدند

پلیس هنگ کنگ 29.37 میلیون دلار دارایی مربوط به صرافی ارز دیجیتال JPEX را به عنوان بزرگترین کلاهبرداری در این ایالت مسدود کرده است. مقامات هنگ کنگ بیش از 70 فرد مرتبط با این رسوایی 1.6 میلیارد دلاری را دستگیر کرده اند. طبق آخرین گزارش SCMP، تقریباً 230 میلیون دلار هنگ کنگ به ارزش حدود 29.37 میلیون دلار دارایی مسدود شده است.

مقامات هنگ کنگ JPEX را سرکوب می کنند

کمیسونر پلیس هنگ کنگ با به روز رسانی اطلاعات اعلام کرد که تعداد بازداشت‌ها در ارتباط با این پرونده به 72 نفر افزایش یافته است که حدود 228 میلیون دلار هنگ کنگ مسدود شده است.

همچنین به قانونگذاران اطلاع داده شد که پلیس 2.636 گزارش در مورد این پرونده دریافت کرده است که مبلغ آن تقریباً 1.6 میلیارد دلار هنگ کنگ است. قابل ذکر است، در میان افرادی که قبلاً بازداشت شده بودند، اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی مانند چان وینگ-یی، جوزف لام چوک و شینا لیونگ نیز وجود داشتند که این پلتفرم معاملاتی را تبلیغ کرده بودند.

در این رابطه بخوانید‌ : آلت کوین چیست؟ و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

JPEX یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ بود که پس از افشای اتهامات مربوط به عملیات طرح پانزی و پول‌شویی در سال 2023 سقوط کرد. افراد مرتبط با صرافی JPEX متعاقباً توسط پلیس دستگیر شدند.

در نتیجه، قانون گذاری های هنگ‌کنگ نظارت خود بر صرافی‌های ارزهای دیجیتال فعال در این منطقه را افزایش دادند.

چشم انداز نظارتی هنگ کنگ

کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) تاریخ 29 فوریه را به عنوان آخرین مهلت برای ثبت درخواست مجوز پلتفرم تجارت دارایی مجازی (VATP) در نظر گرفت و پس از آن پذیرش درخواست های مجوز را متوقف کرد. همه پلتفرم‌های غیرمنطبق باید کسب و کار خود را به صورت محلی تعطیل کنند.

با وجود این، هنگ کنگ موضع خود را به عنوان یک منطقه دوستدار رمزنگاری حفظ کرده و قصد دارد خود را به عنوان یک مرکز مهم کریپتو کارنسی در آسیا قرار معرفی کند. قانون گذاری هنگ‌کنگ، حتی اولین صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) را در ماه آوریل تأیید کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین