/ اخبار اکسچنج ها / صرافی FixedFloat هک شد؛ 26 میلیون دلار به سرقت رفت

زمان مطالعه : 3 دقیقه

صرافی FixedFloat هک شد؛ 26 میلیون دلار به سرقت رفت

"ما تأیید می کنیم که واقعاً هک و سرقت وجوه رخ داده است. ما هنوز آماده اظهار نظر عمومی در مورد این موضوع نیستیم، زیرا در تلاش هستیم تا تمام آسیب پذیری های احتمالی را از بین ببریم، امنیت را بهبود بخشیم و بررسی کنیم. خدمات ما به زودی دوباره در دسترس خواهد بود. جزئیات این پرونده را کمی بعد ارائه خواهیم کرد."

صرافی FixedFloat هک شد؛ 26 میلیون دلار به سرقت رفت

صرافی غیرمتمرکز FixedFloat این حمله را در 18 فوریه تایید کرد. حداقل ۲۶ میلیون دلار بیت‌کوین BTC و اتر ETH به سرقت رفته است.

تیم صرافی چند ساعت پس از اولین گزارش این حمله در X (توئیتر سابق) این حمله را تایید کرد. این تیم در ابتدا جریان خروجی عظیم را به “مشکلات فنی جزئی” نسبت داد و خدمات خود را به حالت تعمیر و نگهداری تغییر داد.

از 17 فوریه، تعدادی از کاربران تراکنش های مسدود شده و وجوه از دست رفته را در صفحه X صرافی گزارش کرده اند. داده های آن چین نشان می دهد که بیش از 400 بیت کوین به ارزش حدود 21 میلیون دلار و بیش از 1700 اتر به ارزش حدود 5 میلیون دلار در 18 فوریه تخلیه شده است.

در این رابطه بخوانید‌ : پلتفرم بلر چیست؟ و چگونه میتوان توکن های BLUR را بدست آورد؟

هیچ نشانه روشنی از چگونگی انجام این حمله وجود ندارد. تیم صرافی در حال بررسی این حادثه امنیتی است:

“ما تأیید می کنیم که واقعاً هک و سرقت وجوه رخ داده است. ما هنوز آماده اظهار نظر عمومی در مورد این موضوع نیستیم، زیرا در تلاش هستیم تا تمام آسیب پذیری های احتمالی را از بین ببریم، امنیت را بهبود بخشیم و بررسی کنیم. خدمات ما به زودی دوباره در دسترس خواهد بود. جزئیات این پرونده را کمی بعد ارائه خواهیم کرد.”

علاوه بر این، وب سایت صرافی در حال حاضر یک پیام خطا در تمام صفحات نشان می دهد.

خطا در صفحات وب سایت FixedFloat. منبع: FixedFloat.

خطا در صفحات وب سایت FixedFloat. منبع: FixedFloat.

فیکسد فلوت FixedFloat یک صرافی خودکار کریپتو است که نیازی به ثبت نام کاربران یا احراز هویت مشتری (KYC) ندارد. بر اساس داده های SEMrush، حدود 26 درصد از ترافیک وب آن از سوی کاربران ایالات متحده است. این صرافی برای تراکنش های بیت کوین با شبکه لایتنینگ ادغام شده است.

امنیت سایبری آن چین یکی از چالش‌های اصلی پروژه‌های ارز دیجیتال است. چینالیسیز Chainalysis همچنین از بازگشت پرداخت‌های باج‌افزار در سال 2023 خبر داد که به‌طور خاص موسسات و زیرساخت‌های برجسته را هدف قرار داده است. بر اساس گزارش اخیر، مجرمان در سال گذشته از طریق حملات زنجیره تامین حدود یک میلیارد دلار به سرقت بردند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین