/ اخبار ارز دیجیتال / فنلاند از فروش بیت کوین ضبط شده میلیون ها دلار به اوکراین اهدا می کند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

فنلاند از فروش بیت کوین ضبط شده میلیون ها دلار به اوکراین اهدا می کند

فنلاند از فروش بیت کوین ضبط شده میلیون ها دلار به اوکراین اهدا می کند

دولت فنلاند در حال بحث در مورد حمایت از اوکراین با بخشی از میلیون ها دلار ارز دیجیتال است که در تحقیقات جنایی ضبط شده است. مقامات فنلاند می خواهند به زودی بیت کوین ها را بفروشند.

فنلاند کارگزاران (بروکر) هایی را برای فروش 75 میلیون دلار رمزارز مصادره شده انتخاب می کند

مقامات هلسینکی اخیرا دو کارگزار را برای سازماندهی فروش بیش از 71 میلیون یورو (75 میلیون دلار) بیت کوین (BTC) در هفته های آینده انتخاب کرده اند. این کشور صاحب کوین هایی است که توسط گمرک فنلاند در جریان تحقیقات در مورد قاچاق مواد مخدر و سایر جرایم، ضبط شده است.

بلومبرگ به نقل از بیانیه ای گزارش داد که آژانس قراردادهای دو ساله با Coinmotion Oy و Tesseract Group Oy امضا کرده و قصد دارد این ارزهای دیجیتال را در طول بهار و اوایل تابستان بفروشد. به این ترتیب از 1981 بیت کوین موجود در گمرک، 1890 بیت کوین آزاد می شود.

در این رابطه بخوانید‌ : شبکه آربیتروم چیست؟ معرفی توکن ARB

بسیاری از آنها در حملاتی که قبل از سال 2018 انجام شده مصادره شده‌ اند. در آن سال، خزانه‌ داری دولت دستورالعمل‌ هایی را برای ذخیره‌ سازی آنها اتخاذ کرد و مقامات گمرکی را از نگهداری پول دیجیتال در صرافی های رمزارز منع کرد و اصرار داشت که باید به صورت آفلاین ذخیره شوند.

جولای گذشته، مناقصه ای برای کارگزاران راه اندازی شد که می توانستند به دولت فنلاند کمک کنند تا دارایی های دیجیتال را به ارز فیات تبدیل کند. پکا پیلککانن (Pekka Pylkkanen)، مدیر مدیریت مالی گمرک فنلاند در آن زمان گفت که این آژانس خواهان یک راه حل دائمی برای فروش ارزهای دیجیتال ضبط شده به خزانه دولت است.

بیش از نیمی از درآمد حاصل از فروش کریپتو دولت به اوکراین اهدا می شود

فنلاند قصد دارد بخش بزرگی از پول فیاتی که از فروش دریافت می کند برای حمایت مالی خود از اوکراین که در اواخر فوریه توسط روسیه مورد حمله قرار گرفت، استفاده کند. روزنامه Helsingin Sanomat روز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه فاش کرد که این تصمیم قبلا گرفته شده است.

دولت هنوز تعیین نکرده است که چه مقدار از کل این مبلغ به کیف (Kyiv) ارسال می شود، اما در هر صورت، این کمک مالی هلسینکی به اوکراینی ها مبلغ فراوانی خواهد بود. از سال 2014، این کشور شمال اروپا 85 میلیون یورو به کشور اروپای شرقی کمک کرده است. در ماه فوریه، دولت فنلاند ارسال 14 میلیون یورو کمک بشردوستانه به اوکراین را تصویب کرد.

دولت فنلاند در اوایل ماه مارس شروع به بررسی استفاده از بیت کوین برای تامین مالی اوکراین کرد. ارسال مستقیم رمزارز نیز مورد بحث قرار گرفت زیرا هم صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) و هم کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل کمک‌ های ارز دیجیتال را می‌ پذیرند اما در نهایت تصمیم گرفته شد که کوین ها را تبدیل به فیات کنند.

روز چهارشنبه، آنیکا سااریکو (Annika Saarikko)، وزیر دارایی فنلاند تایید کرد که این کشور بیش از نیمی از پول جمع‌ آوری شده در فروش ارز دیجیتال را که انتظار می‌ رود 70 تا 80 میلیون یورو باشد، به اوکراین اهدا خواهد کرد.

وی گفت: من آماده هستم که این ده ها میلیون یورو اکنون به سرعت به عنوان کمک های بشردوستانه در جنگ ارسال کنم و یا بخشی از آن برای کارهای بازسازی در زمان مناسب اختصاص بدهم.

سااریکو اظهار داشت که نمی تواند راه استفاده بهتری برای بیت کوین پیدا کند.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین