/ عمومی / تراست والت: برای جلوگیری از حمله روز صفر هرچه سریعتر iMessages خود را غیرفعال کنید

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 4 دقیقه

تراست والت: برای جلوگیری از حمله روز صفر هرچه سریعتر iMessages خود را غیرفعال کنید

این شرکت تاکید کرد که حمله روز صفر می‌تواند بدون کلیک کردن روی لینکی به کاربران آیفون آسیب برساند و کنترل دستگاه آنها را در دست بگیرد و دارندگان حساب‌های با ارزش بیشتر در معرض تهدید هستند.

تراست والت: برای جلوگیری از حمله روز صفر هرچه سریعتر iMessages خود را غیرفعال کنید

مدیر عامل شرکت تراست والت، ایوین چن، اسکرین شاتی از اکسپلویت فرضی که در دارک وب به قیمت 2 میلیون دلار فروخته شده را به اشتراک گذاشت.

شرکت کیف پول کریپتوی تراست والت Trust Wallet از کاربران اپل خواست که iMessage خود را غیرفعال کنند، به این دلیل که سرقت «اطلاعات معتبر» از حمله روز صفر می‌تواند به هکرها اجازه دهد کنترل تلفن‌های کاربران را در دست بگیرند، غیرفعال کنند.

این شرکت در تاریخ 16 آوریل در X گفت: “هشدار برای کاربران iOS: ما اطلاعات معتبری در مورد یک اکسپلویت پرخطر روز صفر داریم که iMessage در Dark Web را هدف قرار می دهد.”

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال میکر (Maker) چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

این شرکت تاکید کرد که حمله روز صفر می‌تواند بدون کلیک کردن روی لینکی به کاربران آیفون آسیب برساند و کنترل دستگاه آنها را در دست بگیرد و دارندگان حساب‌های با ارزش بیشتر در معرض تهدید هستند.

حمله روز صفر یک حمله سایبری است که از یک نقص امنیتی ناشناخته یا نامشخص در نرم‌افزار، سخت‌افزار یا سیستم‌افزار رایانه استفاده میکند.

تراست والت تاکید کرد که تمام کیف پول‌های کریپتو در آیفونی که iMessage آن روشن است در معرض خطر هستند.

مدیر عامل شرکت اسکرین‌شاتی را به اشتراک گذاشت که ادعا می‌کند یک حمله بالقوه روز صفر است و قیمت درخواستی 2 میلیون دلار برای این اکسپلویت را نشان می‌دهد.

منبع: Eowyn Chen

منبع: Eowyn Chen

با این حال، این به اصطلاح تهدید با شک و تردید چندین کارشناس صنعت مواجه شد.

محقق بلاک چین با نام مستعار Beau در پاسخ به اسکرین شات چن گفت: شما مدرکی دال بر اکسپلویت iOS ندارید. اگر این “اطلاعات معتبر” شما باشد شرم آور است.

بو در ادامه تاکید کرد که هشدار Trust Wallet می تواند باعث آسیب ناشی از وحشت شود.

بیش از 1.2 میلیون کاربر X در چهار ساعت اول هشدار Trust Wallet را در X مشاهده کردند.

این شرکت فاش کرد که اطلاعات آن توسط تیم امنیتی و شرکایش که دائماً تهدیدات را بررسی می کنند، تهیه شده است.

این در حالی است که اپل به‌روزرسانی‌های امنیتی اضطراری را برای رفع دو آسیب‌پذیری روز صفر iOS منتشر کرد که در حملات ماه گذشته به آیفون‌ها مورد سوء استفاده قرار گرفتند.

همچنین بخوانید : جریان ورودی (inflow) و خروجی (outflow) در صرافی های کریپتو چیست؟

به گفته محققان امنیتی کسپرسکی، اپلیکیشن iMessage اپل در رویدادهای قبلی نیز به عنوان ابزار حمله برای هکرها استفاده شده است.

در همین حال، شرکت امنیت سایبری هالبورن در ماه گذشته ادعا کرد که بیش از 280 شبکه بلاک چین در معرض سوء استفاده های روز صفر قرار دارند که می تواند حداقل 25 میلیارد دلار ارز دیجیتال را در معرض خطر قرار دهد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید