/ اخبار بیت کوین / بیت وایز: بازار تاثیر بلندمدت هاوینگ بیت کوین را دست کم می گیرد

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 4 دقیقه

بیت وایز: بازار تاثیر بلندمدت هاوینگ بیت کوین را دست کم می گیرد

بیت وایز با انتشار پستی در 16 آوریل به روند قیمت در ماه پس از هاوینگ در سه رویداد گذشته اشاره کرد که در سال بعد از آن قیمت بیت کوین افزایش یافت. در ماه پس از هاوینگ سال 2012، بیت کوین 9 درصد افزایش یافت اما در سال بعد از آن 8839 درصد افزایش یافت.

بیت وایز: بازار تاثیر بلندمدت هاوینگ بیت کوین را دست کم می گیرد

بیت وایز Bitwise Asset Management می‌گوید طی یک ماه پس از هاوینگ بیت‌کوین BTC در گذشته، قیمت آن حرکت کمی داشت اما در سال بعد شاهد افزایش چشمگیر بودیم.

چند روز دیگر تا هاوینگ بیت کوین در 20 آوریل باقی مانده است، اما حرکت قیمت در ماه پس از رویداد از لحاظ تاریخی ناامیدکننده بوده است.

بیت وایز با انتشار پستی در 16 آوریل به روند قیمت در ماه پس از هاوینگ در سه رویداد گذشته اشاره کرد که در سال بعد از آن قیمت بیت کوین افزایش یافت.

در این رابطه بخوانید‌ : حمله آیس فیشینگ چیست؟ و چگونه میتوان از آن در امان ماند؟

در ماه پس از هاوینگ سال 2012، بیت کوین 9 درصد افزایش یافت اما در سال بعد از آن 8839 درصد افزایش یافت.

الگوی مشابهی در هاوینگ 2016 مشاهده شد، بیت کوین در ماه پس از آن 10 درصد کاهش یافت اما در سال 2017 حدود 285 درصد افزایش یافت و به 20000 دلار رسید. مجدداً در سال 2020 شاهد افزایش 6 درصدی قیمت در ماه پس از هاوینگ بودیم و سپس در سال بعد 548 درصد افزایش یافت.

رشد بیت کوین پس از هاوینگ. منبع: Bitwise/X

رشد بیت کوین پس از هاوینگ. منبع: Bitwise/X

بیت وایز نوشت: داده‌ها محدود است، اما تصویر الگوی جالبی را نشان می‌دهد. تاثیر کوتاه‌مدت هاوینگ بر بازار مشهود است اما بازار تاثیر بلندمدت را دست‌کم می‌گیرد.

چرخه فعلی بازار اولین باری است که بیت کوین قبل از هاوینگ به بالاترین قیمت خود رسیده است.

این ارز دیجیتال در 13 مارس به بالاترین قیمت خود در 73679 دلار رسید و از آن زمان تاکنون 16 درصد کاهش یافته و به حدود 64400 دلار رسیده است.

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات 10x Research در 13 آوریل پیش‌بینی کرد که ممکن است پس از هاوینگ فشار نزولی بر بازارها وارد شود و 5 میلیارد دلار بیت کوین توسط ماینرها به فروش برسد.

در 16 آوریل، معامله گر و تحلیلگر “Rekt Capital” لیستی از مقادیر اصلاح بازار از زمان کف بازار نزولی در سال 2022 را در X منتشر کرد.

پنج عقب نشینی قابل توجه از 18٪ تا 23٪ وجود داشت. در حال حاضر، بازار 16 درصد اصلاح شده و احتمال دارد این روند ادامه یابد.

اصلاحات بازار از زمان کف بازار نزولی. منبع: Rekt Capital

در همین حال، تحلیلگر دیگر “Cold Blooded Shiller” خاطرنشان کرد که اصلاحات 30 درصدی غیرمعمول نیست و قیمت بیت کوین ممکن است تا حدود 51000 دلار کاهش یابد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

همچنین بخوانید : تفاوت تتر USDT و یو اس دی کوین USDC در چیست؟


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین