/ اخبار اکسچنج ها / شکایت از کریستیانو رونالدو به دلیل تبلیغ بایننس

زمان مطالعه : 1 دقیقه

شکایت از کریستیانو رونالدو به دلیل تبلیغ بایننس

طبق شکایت ثبت شده در 27 نوامبر در دادگاه منطقه فلوریدا، رونالدو "در همکاری با بایننس در عرضه و فروش اوراق بهادار ثبت نشده، اقدام به تبلیغ، کمک و مشارکت فعال کرده است."

شکایت از کریستیانو رونالدو به دلیل تبلیغ بایننس

کریستیانو رونالدو، ستاره پرطرفدار فوتبال، به تازگی با شکایتی جمعی مواجه شده که در آن شاکیان مدعی شده اند از تبلیغ صرافی ارز دیجیتال بایننس Binance توسط او متحمل ضرر شده اند.

طبق شکایت ثبت شده در 27 نوامبر در دادگاه منطقه فلوریدا، رونالدو “در همکاری با بایننس در عرضه و فروش اوراق بهادار ثبت نشده، اقدام به تبلیغ، کمک و مشارکت فعال کرده است.”

بایننس در اواسط سال 2022 قراردادی چند ساله با رونالدو امضا کرد تا مجموعه‌ای از توکن‌های (NFT) خود را تبلیغ کند که تاکنون حداقل سه مجموعه را با کمک بایننس منتشر کرد.

در این رابطه بخوانید‌ : بایننس کوین (BNB) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

شاکیان ادعا می‌کنند کاربرانی که برای NFT‌های رونالدو ثبت‌نام کرده‌اند، احتمالاً از بایننس برای موارد دیگری از جمله سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار ثبت‌نشده در قالب بایننس کوین BNB و برنامه کسب سود این صرافی استفاده کرده و متضرر شده اند.

تبلیغات رونالدو با تشویق میلیون‌ها فالوور، طرفدار و حامی او به سرمایه‌گذاری در پلتفرم بایننس، این صرافی را در جذب سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار ثبت نشده یاری کرد.

در این شکایت آمده است که رونالدو با 850 میلیون دنبال کننده در فضای مجازی، در محبوبیت و رشد بایننس نقش مهمی داشت. آنها ادعا می کنند که فروش NFT او در تبلیغ صرافی بایننس بسیار تاثیرگذار بوده است و در پی فروش اولیه این محصولات شاهد افزایش 500 درصدی جستجو برای “Binance” بوده ایم.

در این شکایت ادعا شده است که رونالدو می دانسته یا باید میدانسته که بایننس در حال فروش اوراق بهادار ثبت نشده است، زیرا او تجربه سرمایه‌گذاری و منابع و مشاوران بسیاری داشته است.

در این شکایت به دستورالعمل های کمیسیون بورس و اوراق بهادار اشاره شده است که به افراد مشهور در مورد نیاز به افشای پرداخت‌های دریافتی برای تبلیغ ارزهای دیجیتال هشدار می‌دهد، که در شکایت ادعا می‌شود رونالدو این کار را نکرده است.

شاکیان این پرونده مایکل سیزمور Michael Sizemore، مایکی وانگدارا Mikey Vongdara و گوردون لوئیس Gordon Lewis، خواستار جبران خسارت و کمک مالی برای پوشش هزینه های حقوقی این پرونده هستند.

در همین حال، بایننس و موسس آن چانپ پنگ ژائو Changpeng Zhao با مشکلات حقوقی به دلیل اتهامات پولشویی و غیره مواجه هستند.

ژائو از سمت مدیرعاملی استعفا داد و با 18 ماه زندان مواجه شد. بایننس با حداکثر پنج سال نظارت وزارت دادگستری و خزانه داری موافقت کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش لایت کوین به مارکت نیپوتو مراجعه کنید

همچنین بخوانید : دنک شاردینگ (Danksharding) و پروتو دنک شاردینگ (proto-danksharding) چیست؟


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید