در سال 2021، پرداخت با بیت کوین (BTC) در کسب و کارهایی که از بیت پی (BitPay) استفاده می کنند، از 92 درصد در سال 2020 به حدود 65 درصد کاهش یافت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت بیت پی، یکی از شناخته شده ترین پردازنده های پرداخت رمزارز در جهان، سال گذشته شاهد تغییر در نوع دارایی های دیجیتالی مورد استفاده برای خرید بوده است.

طبق گزارش بیت پی، در مشاغلی که از سیستم پرداخت آن استفاده می کنند، استفاده از بیت کوین (BTC) که در سال 2020 میزان 92 درصد از کل تراکنش های پردازش شده بود، اکنون به حدود 65 درصد کاهش یافته است. در حالی که سهم سایر ارزها مانند لایت کوین (LTC) و دش (Dash) افزایش یافت.

از ماه نوامبر، زمانی که قیمت ارزهای دیجیتال رو به کاهش بود، استفاده کسب‌ و کارها از استیبل کوین‌ ها برای پرداخت‌ های برون مرزی بیشتر شد. طبق این گزارش، مصرف کنندگان خرد نیز شروع به استفاده از استیبل کوین ها کرده اند، زیرا ارزش آنها ثابت است و در نتیجه ریسک کمتری در بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال دارند.

محبوبیت روزافزون استیبل کوین ها تا حدی به استفاده از آلت کوین ها برای پرداخت کمک کرده است. به عنوان مثال، دوج کوین (DOGE)، سال گذشته تحت تاثیر حمایت افراد برجسته ای مانند ایلان ماسک مدیرعامل تسلا قرار گرفت مورد توجه بسیاری قرار گرفت. تسلا روز جمعه اعلام کرد پذیرش دوج کوین را برای پرداخت هزینه محصولات تسلا آغاز می کند.

این روند نشان می دهد که افراد به جای خرج کردن بیت کوین، آن را نگه می دارند. قیمت بیت کوین در سال 2021 بدون توجه به نوسانات سه ماهه چهارم، 60 درصد افزایش یافت. بر اساس داده های بیت پی، اکثر تراکنش‌ های رمزارز سال گذشته برای اقلام لوکس مانند جواهرات، ساعت و خودرو بوده است.

به گفته استفن پیر (Stephen Pair)، مدیرعامل بیت پی، حجم تراکنش‌ های اقلام گران‌ قیمت از 9 درصد در سال 2020 به 31 درصد در سال 2021 افزایش یافته است. در کل حجم پرداخت در سال 2021 به میزان 57 درصد افزایش یافته است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *