/ اخبار بیت کوین / قیمت سهام شرکت های ماینینگ بیت کوین پیش از هاوینگ افزایش یافت

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

قیمت سهام شرکت های ماینینگ بیت کوین پیش از هاوینگ افزایش یافت

چندین شرکت ماینینگ بیت کوین BTC فهرست شده در بورس نزدک، هفته معاملاتی را با افزایش 24 ساعته قابل توجه قیمت سهام خود در آستانه رویداد هاوینگ بیت کوین به پایان رساندند.

قیمت سهام شرکت های ماینینگ بیت کوین پیش از هاوینگ افزایش یافت

قیمت سهام Riot Platforms در 24 ساعت آخر معاملات هفته، همزمان با اعلام تاسیسات ماینینگ جدید تگزاس، از سایر شرکت‌های ماینینگ پیشی گرفت.

چندین شرکت ماینینگ بیت کوین BTC فهرست شده در بورس نزدک، هفته معاملاتی را با افزایش 24 ساعته قابل توجه قیمت سهام خود در آستانه رویداد هاوینگ بیت کوین به پایان رساندند.

در 20 آوریل، بیت کوین چهارمین رویداد هاوینگ خود را تجربه کرد و این تاریخ احتمالاً در تقویم شرکت های ماینینگ بیت کوین مشخص شده است زیرا می تواند تغییرات قابل توجهی در فعالیت آنها ایجاد کند.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال استلار (XLM) چیست؟ و شبکه آن چگونه کار میکند؟

رویداد هاوینگ پاداش ماینرها را به ازای هر بلاکی که استخراج می کنند به نصف کاهش می دهد. هاوینگ اخیر، پاداش ماینرها را از 6 بیت کوین به 3.125 بیت کوین در هر بلک استخراج شده کاهش داد.

با این حال، سرمایه گذاران سهام در مورد اینکه کدام شرکت ممکن است در این صنعت پیشرو باشد، در حال گمانه زنی هستند، به طوری که قیمت سهام برخی از شرکت های ماینینگ در 24 ساعت قبل از رویداد، تا 10 درصد افزایش یافت.

قیمت سهام ریوت پلتفرمز Riot Platforms (RIOT) با افزایش 10.13 درصدی به 9.13 دلار، بیشترین رشد را در بین شرکت‌های ماینینگ بیت کوین در فهرست عمومی در روز معاملاتی 19 آوریل داشت.

در همان روز، ریوت از راه اندازی یک مرکز ماینینگ جدید به مساحت 250 هکتار در کورسیکانا، تگزاس خبر داد.

منبع: پیر روچارد

منبع: پیر روچارد

در همین حال، سهام ماراتن دیجیتال Marathon Digital (MARA) با 9.78 درصد افزایش به 16.50 دلار نزدیک شد، در حالی که کلین اسپارک Clean Spark (CLSK) با افزایش 5.98 درصدی به 17.20 دلار رسید.

رویداد هاوینگ ماینرهای بیت کوین را وادار می کند تا اگر می خواهند حاشیه سود یکسانی داشته باشند، استراتژی های عملیاتی خود را تغییر دهند.

ماینرهایی که از همان انرژی و منابع قبل برای استخراج بیت کوین استفاده می کنند، به طور بالقوه شاهد کاهش سود خواهند بود.

این شرایط دو گزینه را پیش روی ماینرها می‌گذارد، یا تجهیزات خود را برای تولید همان سطح درآمد گسترش دهند یا به طور کلی عملیات را متوقف کنند.

آشر جنوت، مدیرعامل Hut 8 اخیراً گفت که چندین شرکت استخراج بیت کوین در سال 2022 به دلیل اهرم بیش از حد و عدم آمادگی برای افزایش هزینه های انرژی ورشکست شدند.

اگرچه اکثر ماینرهای بزرگ بیت کوین اخیرا مقادیر قابل توجهی تجهیزات جدید را برای آماده شدن برای این رویداد خریداری کرده اند.

ماراتن دیجیتال اخیراً اعلام کرد که قصد دارد یک مرکز استخراج بیت کوین 200 مگاواتی (MW) در تگزاس به قیمت 87.3 میلیون دلار خریداری کند.

همچنین بخوانید : لاک دراپ (Lockdrop) چیست؟ و چه تفاوتی با ایردراپ دارد؟

در همین حال، در دسامبر 2023، شرکت رقیب ریوت پلتفرمز 66560 ریگ ماینینگ را از سازنده MicroBT شرکت خریداری کرد.

به طور کلی، S&P 500 شاخصی که 500 شرکت بزرگ سهامی عام در ایالات متحده را دنبال می کند قبل از پایان هفته معاملاتی کاهش روزانه 0.88٪ را تجربه کرد که نشان دهنده افت 3.54٪ در پنج روز معاملاتی گذشته است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید