/ اخبار بیت کوین / سختی ماینینگ بیت کوین 7.2 درصد کاهش یافت

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 3 دقیقه

سختی ماینینگ بیت کوین 7.2 درصد کاهش یافت

اتان ورا (Ethan Vera)، مدیر عامل شرکت Luxor، هفته گذشته گفت که کاهش قابل توجه سختی می تواند فضایی ایجاد کند که ماینرها می توانند با هزینه کمتر و راندمان بالا فعالیت خود را ادامه دهند.

سختی ماینینگ بیت کوین 7.2 درصد کاهش یافت

از سال گذشته که چین فعالیت ماینرها را ممنوع کرد، سختی شبکه ماینینگ بیت کوین (BTC) کاهش شدیدی را تجربه کرده است.

کاهش هش ریت نشان می‌ دهد که ماینرها، در مواجهه با شرایط اقتصادی سخت، دستگاه های زیان ده خود را از برق می‌ کشند.

بر اساس داده های منتشر شده در BTC.com، سختی ماینینگ بیت کوین به میزان 7.2 درصد که بیشترین میزان از جولای 2021 بوده، کاهش یافته است.

این بیشترین کاهش سختی از زمان افت تقریبا 28 درصدی است که پس از سرکوب ماینرها توسط چین در تابستان سال گذشته رخ داد.

کاهش هش ریت، منعکس کننده مشکلات شدیدی است که شرکت‌ های ماینینگ در چند ماه گذشته با آن مواجه بوده‌ اند، زیرا همراه با افزایش هزینه برق و کاهش قیمت بیت‌ کوین، سودشان کاهش یافته است. شرایطی که برخی ماینرها را در تنگنا قرار داده است.

تغییر چشمگیر سختی، که به پیچیدگی فرآیند محاسباتی مورد استفاده در ماینینگ اشاره دارد احتمالا به دلیل دستگاه هایی می باشد که از کار افتاده شده اند.

جف بورکی (Jeff Burkey)، معاون توسعه کسب و کار در فاوندری Foundry، هفته گذشته گفت: کاهش سختی به این دلیل است که ماینرها در حال خاموش کردن دستگاه هایی می باشند که دیگر سودآور نیستند.

ویلیام فاکسلی (William Foxley)، مدیر رسانه و استراتژی کامپس ماینینگ Compass Mining گفت: در ماه‌ های آینده با توجه به زیان‌آور بودن برخی دستگاه ها، ممکن است سختی شبکه بیش از این کاهش یابد.  بر اساس داده‌ های شرکت ماینینگ Luxor، با وجود کاهش حدود 80 درصدی قیمت نسبت به دسامبر گذشته دستگاه های ASIC در حال ورود به بازار می باشند.

سختی ماینینگ تقریبا هر دو هفته (یا هر 2016 بلاک) مطابق با هش ریت شبکه تنظیم می شود.

ایتن ورا (Ethan Vera)، مدیر عامل شرکت Luxor، هفته گذشته گفت که کاهش قابل توجه سختی می تواند فضایی ایجاد کند که ماینرها می توانند با هزینه کمتر و راندمان بالا فعالیت خود را ادامه دهند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

در نیپوتو مارکت امکان خرید و فروش شیبا برای شما فراهم شده است.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین