/ اخبار بیت کوین / مدیرعامل پنترا کپیتال: بیت کوین وارد چرخه بازار صعودی بعدی شده است

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مدیرعامل پنترا کپیتال: بیت کوین وارد چرخه بازار صعودی بعدی شده است

دن مورهد، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی پنترا کپیتال، در جدیدترین مقاله خود در 8 فوریه پیش بینی کرد که سال 2023 "سال بازسازی اعتماد" در بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود.

مدیرعامل پنترا کپیتال: بیت کوین وارد چرخه بازار صعودی بعدی شده است

دن مورهد (Dan Morehead)، مدیرعامل شرکت پنترا کپیتال (Pantera Capital) گفت پایین‌ترین قیمت بیت‌کوین و آلت‌کوین ها در این چرخه پشت سر گذاشته شده است.

مورهد معتقد است بیت کوین “هفتمین چرخه صعودی” خود را آغاز کرده و سرمایه گذاران نباید از بازار کریپتو پس فروپاشی  FTX بترسند.

دن مورهد، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی پنترا کپیتال، در جدیدترین مقاله خود در 8 فوریه پیش بینی کرد که سال 2023 “سال بازسازی اعتماد” در بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود.

مورهد: دارایی‌های کریپتو در این چرخه «کف قیمتی خود» را دیده‌اند

با کاهش اندک قیمت بیت کوین پس از افزایش 40 درصدی در ژانویه، برخی از فعالان بازار همچنان اصرار دارند که ریزش های کلان جدید در بازار ارزهای دیجیتال اتفاق می‌افتد.

در حالی که زمان وقوع چنین سناریویی از نظر این افراد متفاوت است، اجماع در مورد چگونگی بازگشت بازار وجود ندارد.

با این حال، به عقیده مورهد، زمان آن رسیده است که ارزش ارزهای دیجیتال افزایش یابد.

او خاطرنشان کرد: پنترا ده سال چرخه بیت کوین را پشت سر گذاشته است و من 35 سال چرخه های مشابه را معامله کرده ام.

من معتقدم که دارایی‌های دیجیتال پایین‌ترین سطح قیمتی را تجربه کرده‌اند و ما در چرخه بازار صعودی بعدی هستیم – صرف نظر از اینکه در طبقات دارایی‌های حساس به نرخ بهره چه اتفاقی می‌افتد.

اما همبستگی قیمت ارزهای دیجیتال با دارایی های پرریسک مانند سهام، برخی دیگر از پیش بینی ها برای سال 2023 را تشکیل می دهد.

مورهد استدلال کرد که کاهش قیمت بیت کوین از آخرین رکوردها، بازار را به خوبی در چارچوب تاریخی قرار داده است، علیرغم اینکه پس از سقوط FTX در نوامبر 2022، بیت کوین به پایین‌تر از رکورد قبلی خود بازگشته بود.

ریزش قیمت از نوامبر 2021 تا نوامبر 2022 میانه چرخه بود. این تنها بازار نزولی است که دستاوردهای بازار صعودی قبلی را به طور کامل از بین برده است و بیت کوین باید 136 درصد از رالی قبلی صعود کند.

میانگین بازار نزولی 307 روز بوده است و بازار نزولی قبلی 376 روز بوده است. میانگین ریزش در بازار نزولی-73 درصد بوده است و آخرین بازار نزولی در -77 درصد به پایان رسیده است.

در آینده، یک تغییر روند رخ خواهد داد و بیت کوین در مسیر رسیدن به رکوردهای جدید است.

مورهد افزود: “من فکر می کنم که بازار نزولی تمام شده و شروع به صعود کرده ایم.”

نمودار چرخه قیمت بیت کوین. منبع:  Pantera Capital

مورهد خوش‌بینی مشابهی به فضای امور مالی غیرمتمرکز دارد و افزود پنترا برای یک سال «بازسازی اعتماد» در امور مالی متمرکز (CeFi) نیز آماده است.

مورهد ادعا کرد که این امر با توجه به شکست‌های متعدد شرکت در سال گذشته که بازار نزولی کریپتو را تسریع کرد، ضروری است.

“2022 سال رونق و رکود بود، به خصوص در مورد CeFi. او توضیح داد که در طی چند ماه، جهان شاهد سقوط تری اروز کپیتال Three Arrows Capital، فروپاشی لونا  LUNA ، ورشکستگی ویاجر دیجیتال Voyager Digital و فرو ریختن امپراتوری اف تی اکس (FTX) متعلق به سم بنکمن فرید Sam Bankman-Fried (SBF) بود.”

«همه این وقایع چه چیز مشترکی داشتند؟ برخی فکر میکنند این صنعت کریپتو یا Web3 بود که شکست خورد. اما، در واقع، شاهد شکست ترکیبی از بازیگران بد بودیم. اگر سال 2022 سال شکست قوانین بود، من معتقدم سال 2023 سالی است که نهادها از قوانین پیروی می کنند و از پاداش انجام این کار لذت می برند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)