/ حقوقی و قضایی / آژانس مجری قانون کنیا دو دانشجو را به دلیل استفاده از وجوه سرقتی برای خرید بیت کوین دستگیر کرد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

آژانس مجری قانون کنیا دو دانشجو را به دلیل استفاده از وجوه سرقتی برای خرید بیت کوین دستگیر کرد

اداره تحقیقات جنایی در بیانیه ای اعلام کرد که دو دانشجوی کنیایی متهم به هک کارت های اعتباری و استفاده از وجوه غیرقانونی برای خرید بیت کوین (BTC) توسط اداره تحقیقات جنایی دستگیر شدند.

آژانس مجری قانون کنیا دو دانشجو را به دلیل استفاده از وجوه سرقتی برای خرید بیت کوین دستگیر کرد

اداره تحقیقات جنایی (آژانس مجری قانون کنیا) در بیانیه ای اعلام کرد که دو دانشجوی کنیایی متهم به هک کارت های اعتباری و استفاده از وجوه غیرقانونی برای خرید بیت کوین (BTC) توسط اداره تحقیقات جنایی دستگیر شدند. این دو دانشجو پس از تبدیل ارز دیجیتال به ارز محلی، از وجوهی که به صورت غیرقانونی به دست آورده بودند استفاده می کردند.

اداره تحقیقات جنایی (DCI) کنیا، اعلام کرد که دو دانشجو را که متهم به هک کردن کارت‌ های اعتباری و استفاده از آنها برای خرید بیت کوین و تبدیل آن به ارز کنیا هستند، دستگیر کرده است. این آژانس در بیانیه ای اعلام کرد که باند بدنام دو نفره در میلیمانی، محله ای مرفه در چهارمین شهر بزرگ کنیا به نام ناکورو (Nakuru)، دستگیر شدند.

اداره تحقیقات جنایی در توییتر اعلام کرد که این دو فرانسیس ماینا وامبوی (Francis Maina Wambui) با نام مستعار نیک، 26 ساله و زلیک آلوسا (Zellic Alusa)، 25 ساله یک عمل غیر قانونی انجام دادند. این آژانس توضیح داد:

در این رابطه بخوانید‌ : چگونه پورتفولیوی ارز دیجیتال بسازیم؟

به گفته اداره تحقیقات جنایی، این دو دانشجو با وجوه سرقت شده برای خود زندگی مجللی ساخته بودند. همچنین گزارش شده که این دو از پول های سرقت شده برای سرگرمی و خرید ملک استفاده می کردند. اداره تحقیقات جنایی پس از یورش به آپارتمانی که این دو در آن کار می کردند گفت در میان اسناد کشف شده قرارداد فروش زمینی بود که در 25 می، برای ملکی به ارزش 850000 کرون 7240 دلار در جوجا منعقد شد.

تقویت آزمایشگاه سایبری و دیجیتال پزشکی قانونی

این بیانیه می افزاید: سایر اقلام کشف شده شامل پنج لپ تاپ، چهار گوشی تلفن همراه، دو دستگاه وای فای، سه هارد و سیم کارت است.

در همین حال، اعلامیه اداره تحقیقات جنایی در مورد دستگیری تنها چند روز پس از آن منتشر شد که اوهورو کنیاتا (Uhuru Kenyatta)، رئیس‌ جمهور کنیا، خواستار تقویت آزمایشگاه پزشکی قانونی سایبری و دیجیتال برای مقابله با جرائمی که شامل سوء استفاده از فناوری است، شد.

خبر این دستگیری‌ ها پس از آن منتشر شد که رسانه‌ های محلی هشدار دادند کنیایی‌ ها ممکن است سرمایه خود را در یکی دیگر از طرح های پانزی رمزارز از دست داده باشند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

مفاهیم پایه

بیشتر بخوانید