/ اخبار اکسچنج ها / بلومبرگ: کاربران VIP بایننس از چند ماه قبل از تسویه حساب 4 میلیارد دلاری این صرافی خبر داشتند

زمان مطالعه : 1 دقیقه

بلومبرگ: کاربران VIP بایننس از چند ماه قبل از تسویه حساب 4 میلیارد دلاری این صرافی خبر داشتند

در این کنفرانس که فقط برای 1880 عضو گروهی منتخب از بازارسازان و معامله‌گران، که کاربران VIP نامیده می‌شوند برگزار شده بود در خصوص مشکلات قانونی بایننس هشدار داده شده بود.

بلومبرگ: کاربران VIP بایننس از چند ماه قبل از تسویه حساب 4 میلیارد دلاری این صرافی خبر داشتند

بزرگترین معامله‌گران بایننس Binance که سپتامبر امسال در کنفرانسی در سنگاپور شرکت کردند، در جریان یک شام خصوصی مجلل از تسویه حساب آتی این صرافی ارز دیجیتال با مقامات ایالات متحده مطلع شده بودند.

در این کنفرانس که فقط برای 1880 عضو گروهی منتخب از بازارسازان و معامله‌گران، که کاربران VIP نامیده می‌شوند برگزار شده بود در خصوص مشکلات قانونی بایننس هشدار داده شده بود.

شرکت‌کنندگان این کنفرانس از مدیران بایننس درباره مشکلات حقوقی شرکت و چگونگی پرداخت جریمه 4 میلیارد دلاری سوال کردند و متقاعد شدند که شرکت می‌تواند این جریمه را بپردازد.

در این رابطه بخوانید‌ : آدرس مخفی چیست و چگونه کار می کند؟

به گفته بلومبرگ، چانپ پنگ ژائو Changpeng Zhao، مدیر عامل سابق بایننس در این کنفرانس حضور نداشت در حالی که ریچارد تنگ که هفته گذشته به عنوان مدیر عامل جایگزین ژائو شد در آنجا حضور داشت اما درخواست کرده بود نامش در این گردهمایی خصوصی مطرح نشود. با این حال، نکته اصلی که مدیران این صرافی بر آن تاکید داشتند این بود که بایننس دوام خواهد آورد.

یکی از سخنگویان بایننس به بلومبرگ گفت روایتی که از این رویداد نقل شده نادرست است، اما اشاره نکرد که کدام بخش واقعیت ندارد.

دو ماه بعد از این ماجرا، مقامات ایالات متحده، از جمله وزارت دادگستری، وزارت خزانه داری و کمیسیون معاملات آتی کالا، با بایننس به توافق رسیدند و تحقیقات خود را در مورد اتهامات پولشویی و نقض تحریم ها به پایان رساندند که یکی از بزرگترین تسویه حساب های شرکتی در تاریخ ایالات متحده، شامل پرداخت جریمه 4.3 میلیارد دلاری و اتهاماتی علیه ژائو بود.

ژائو همچنین موافقت کرد که به عنوان بخشی از قرارداد با وزارت دادگستری از سمت مدیرعاملی کنار برود. او به نقض قانون رازداری بانکی اعتراف کرد و 50 میلیون دلار جریمه پرداخت خواهد کرد. ژائو همچنین با محکومیت احتمالی تا 18 ماه زندان مواجه است.

حکم او برای فوریه 2024 برنامه ریزی شده است، و باید قبل از جلسه دادگاه در ایالات متحده بماند. اگر ژائو در فوریه 2024 در دادگاه حاضر نشود، با 10 سال زندان و جریمه 250 هزار دلاری مواجه خواهد شد.

تصمیم CZ برای کناره گیری از ماه ها قبل مشخص بود

غیبت ژائو فقط محدود به این رویداد نبود. او همچنین در کنفرانس بایننس در ماه گذشته در استانبول حضور نداشت و به جای آن تصمیم گرفت در دبی بماند. امارات توافقنامه استرداد با ایالات متحده ندارد، اما ژائو داوطلبانه برای شرکت در جلسه استماع هفته گذشته به ایالات متحده رفت.

طبق گزارشات ژائو از ماه می آماده کناره گیری بود اما اوایل سال جاری پس از آنکه برخی مقامات اصرار کردند که او با مجازات شدیدتری روبرو شود، این توافق در آن زمان به نتیجه نرسیده بود.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید