/ اخبار اکسچنج ها / بایننس حساب یک کاربر را به دلیل شکایت در توییتر تعلیق کرد

زمان مطالعه : 3 دقیقه

بایننس حساب یک کاربر را به دلیل شکایت در توییتر تعلیق کرد

صرافی بایننس در 9 دسامبر پس از شکایت کاربری در توییتر به دلیل ادعای سرقت وجوه و عدم پشتیبانی بایننس، حساب این معامله گر را بست. ژائو مدیر عامل بایننس گفت که این شرکت نمی خواهد به مشتریان "غیر منطقی" سرویس ارائه دهد.

بایننس حساب یک کاربر را به دلیل شکایت در توییتر تعلیق کرد

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل بایننس گفت که این شرکت نمی‌خواهد به مشتریان «غیر معقول» خدمات ارائه کند.

صرافی بایننس در 9 دسامبر پس از شکایت کاربری در توییتر به دلیل ادعای سرقت وجوه و عدم پشتیبانی بایننس، حساب این معامله گر را بست. ژائو مدیر عامل بایننس گفت که این شرکت نمی خواهد به مشتریان “غیر منطقی” سرویس ارائه دهد.

کاربری به نام CoinMamba در 8 دسامبر در توییتر گفت سرمایه اش از دست رفته و ادعا کرد که از یک کلید API نشت کرده مرتبط با شرکت معاملات ارزهای دیجیتال به نام تری کاماس 3Commas برای انجام معاملات توکن هایی با حجم بازار کم جهت بالا بردن قیمت برای کسب سود استفاده شده است. ”

وی در مجموعه ای از توییت‌ها ادعا کرد که بایننس قادر به ارائه پشتیبانی مناسب از او نبوده است:

با پشتیبانی بایننس صحبت کرده ام و تا کنون از انجام کاری برای کمک به من در این وضعیت امتناع می ورزند و می گویند که تقصیر من است. مطمئن نیستم که API چگونه لو رفته است و این تقصیر کیست.

مدیر عامل بایننس نیز در تاریخ 9 دسامبر در توییتر به توضیح این وضعیت پرداخت:

مامبا، تقریباً هیچ راهی برای ما وجود ندارد که مطمئن شویم کاربران کلیدهای API خود را ندزدیده‌اند. معاملات با استفاده از کلیدهای API که شما ایجاد کردید انجام شد. در غیر این صورت ما فقط به کاربران برای از دست دادن کلیدهای API شان پرداخت خواهیم کرد. امیدوارم متوجه شده باشی.

با ادامه شکایت کاربر در توییتر، CZ در توییت دیگری اعتراف کرد که در نظر دارد حساب کاربری این فرد را در حالت in off boarding (فقط برداشت) قرار دهد، و مدعی شد «ما نمی‌خواهیم به افرادی که غیرمنطقی هستند خدمات بدهیم». این توییت بعداً حذف شد، اما همچنان به عنوان یک اسکرین شات در تاپیک موجود است. پس از آن حساب کاربر بسته شد و سه روز فرصت داشت سرمایه خود را برداشت کند.

با توجه به توییت‌های کاربران، 3Commas هرگونه سوء استفاده از پروتکل‌ها و پایگاه‌های داده خود را رد کرد و بنابراین، هیچ مسئولیتی را در قبال کلیدهای API به سرقت رفته نپذیرفت. پشتیبانی 3Commas اظهار داشت: «بر اساس اطلاعاتی که امروز داریم، متوجه شدیم که هیچ پروتکل رمزگذاری به خطر نیفتاده است و هیچ نقضی در پایگاه داده امنیتی حساب 3Commas رخ نداده است.

سایر کاربران توییتر نیز موضوع هکر ادعایی API را مطرح کردند و از بایننس خواستند برداشت‌ها را متوقف کند و این حادثه را بررسی کند.

در 13 نوامبر، مدیر عامل بایننس تأیید کرد که حداقل سه کاربر پس از به اشتراک گذاشتن کلید API خود با پلتفرم های شخص ثالث Skyrex و 3Commas با تراکنش های غیرمنتظره در حساب های خود مواجه شدند. سپس به کاربران توصیه کرد که کلیدهای API مرتبط را حذف کنند.

کوین مامبا Coinmamba ادعا می کند که برای بیش از پنج سال مشتری بایننس بوده است و هنوز موقعیت های فیوچرز باز در این پلتفرم دارد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای مشاهده اخبار بیشتر به تلگرام مراجعه کنید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)