/ قانون‌گذاری / آبخازیا ممنوعیت ماینینگ کریپتو را تا پایان سال تمدید کرد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

آبخازیا ممنوعیت ماینینگ کریپتو را تا پایان سال تمدید کرد

آبخازیا ممنوعیت ماینینگ کریپتو را تا پایان سال تمدید کرد

مقامات آبخازیا تصمیم گرفته‌ اند ممنوعیت ماینینگ ارزهای دیجیتال در این منطقه را حفظ کنند. این جمهوری تا حدی به رسمیت شناخته شده در قفقاز جنوبی، ماینینگ ارزهای دیجیتال را محدود می کند و دلیل آن مشکلاتی در تامین برق موردنیاز است.

ماینینگ بیت کوین در آبخازیا همچنان ممنوع است

دولت آبخازیا، جمهوری جدایی‌ طلب گرجستان، محدودیت‌ های فعلی بر روی ماینینگ ارزهای دیجیتال را تا پایان سال 2022 تمدید کرده است. در اول آوریل، کابینه سوخومی (Sukhumi) اصلاحات مربوطه را از دسامبر 2020 تصویب کرد که که طبق آن استفاده از برق برای ماینینگ را ممنوع و واردات تجهیزات مربوطه را متوقف کرد.

این کشور عملا با کمبود برق دست و پنجه نرم می‌ کند و با روسیه، حامی اصلی آن، برای اطمینان از تامین انرژی مذاکره کرده است. مشکلات زیرساخت های برق آن نیز بر گردن ماینرهای کریپتو افتاده است. مشکلات مداوم، قانونی کردن این صنعت را به تعویق انداخته است.

در این رابطه بخوانید‌ : سود باز یا اپن اینترست (open interest) در بازار آتی کریپتو چیست؟

آبخازیا از سال 2018 شروع به محدود کردن فعالیت‌ های ماینینگ ارزهای دیجیتال کرد. ممنوعیت موقت برای یک سال دیگر در ماه آوریل گذشته، تمدید شد. در ماه اکتبر، سازمان نظارت بر ارتباطات و رسانه ابخاز اعلام کرد که محدودیت‌ های دسترسی به اینترنت برای ماینرها نیز فعلا به قوت خود باقی خواهد ماند.

مقامات در ماه سپتامبر از توقیف 6000 واحد دستگاه سخت افزاری ماینینگ خبر دادند. در همان زمان اذعان کردند که تخمین زده می شود 30,000 ریگ ماینینگ همچنان فعال هستند، بنابراین به شکست در جلوگیری از ایجاد ارزهای دیجیتال که تبدیل به یک منبع درآمد جایگزین برای بسیاری شده است، اعتراف کردند.

دولت در تلاش‌ برای مقابله با بحران بزرگ کمبود انرژی، جریمه‌ هایی را وضع کرد و حتی استفاده غیرقانونی از برق برای ماینینگ کریپتو را جرم‌ اعلام کرد. تعدادی از عملیات ماینینگ زیرزمینی در ماه ژوئن تعطیل شد.

تابستان گذشته، پس از انجام چندین حمله پلیس به فارم های ماین غیرقانونی در دو روستا در منطقه اوچامچیرا (Ochamchira)، ساکنان این منطقه که در ماینینگ ارزهای دیجیتال مشارکت داشتند، برای اعتراض به اقدامات پلیس به خیابان ها آمدند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین