/ تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال / ارزش بازار ارزهای دیجیتال سطح 1 تریلیون دلاری را از دست داد (20 اسفند 1401)

زمان مطالعه : 5 دقیقه

ارزش بازار ارزهای دیجیتال سطح 1 تریلیون دلاری را از دست داد (20 اسفند 1401)

اعداد و ارقام بزرگ همیشه علاقه سرمایه گذاران را برانگیخته است و سطح 1 تریلیون دلاری ارزش بازار کریپتو از این قاعده مستثنی نیست. این سطح 48 روز قبل از سقوط در 9 مارس حفظ شد. پس از 16 ساعت حرکت منفی 8.6 درصدی، این شاخص به 914 میلیارد دلار سقوط کرد که پایین‌ترین سطح از 13 ژانویه است.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال سطح 1 تریلیون دلاری را از دست داد (20 اسفند 1401)

بازار کریپتو در حال ریزش است و سه دلیل مهم وجود دارد که چرا ارزش 380 میلیارد دلاری بازار بیت کوین یک پشتیبان کلیدی برای کل بازار است.

اعداد و ارقام بزرگ همیشه علاقه سرمایه گذاران را برانگیخته است و سطح 1 تریلیون دلاری ارزش بازار کریپتو از این قاعده مستثنی نیست. این سطح 48 روز قبل از سقوط در 9 مارس حفظ شد. پس از 16 ساعت حرکت منفی 8.6 درصدی، این شاخص به 914 میلیارد دلار سقوط کرد که پایین‌ترین سطح از 13 ژانویه است.

نمودار 1 روزه ارزش بازار ارزهای دیجیتال. منبع: TradingView

نمودار 1 روزه ارزش بازار ارزهای دیجیتال. منبع: TradingView

نگرانی در مورد ثبات صنعت بانکداری ایالات متحده، به ویژه پس از سقوط و بسته شدن بانک سیلورگیت (SI) در 8 مارس و تعطیلی بانک سیلیکون ولی (SVB) در 10 مارس توسط وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا، افزایش یافت. یکی از دلایل این نگرانی ها سقوط به زیر سطح 1 تریلیون دلاری است. سیلورگیت یک شبکه دروازه فیات حیاتی برای مهم ترین صرافی ها و واسطه های ارزهای دیجیتال بود.

در این رابطه بخوانید‌ : نحوه خرید و فروش قراردادهای آپشن بیت کوین

وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا توضیحی در مورد بسته شدن بانک SVB ارائه نکرد. با این وجود، اعلام کرد که این موسسه مالی اولین موسسه بیمه شده FDIC خواهد بود که در سال 2023 شکست می خورد.

بانک سیلیکون ولی بیش از 200 میلیارد دلار دارایی دارد و خدمات مالی را به تعدادی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر کریپتو از جمله Andreessen Horowitz و Sequoia Capital ارائه می‌کند.

با این حال، تلاش های مداوم فدرال رزرو ایالات متحده برای مهار تورم را فراموش نکنید که شامل افزایش نرخ بهره بالای 2 درصد در آگوست 2022 و کاهش ترازنامه آن از طریق فروش دارایی است. علاوه بر این، داده‌های بازار کار ایالات متحده که در 10 مارس منتشر شد، ایجاد 311000 شغل را در فوریه 2023 نشان داد.

نتیجه غیرمنتظره مواضع محتاطانه بانک مرکزی، احتمال رکود اقتصادی طولانی‌تر و شدیدتر را به همراه دارد. سرمایه گذاران خواهان بازده بالاتری برای اوراق خزانه دو ساله در مقابل اوراق با تاریخ بلندمدت بودند که باعث شد منحنی بازده معکوس به بالاترین سطح خود در 40 سال گذشته برسد.

ارزش 920 میلیارد دلاری بازار چه اهمیتی دارد؟

با رسیدن کل ارزش بازار کریپتو به 920 میلیارد دلار، یک جهش قابل توجه رخ داد که نشان دهنده خریداران بزرگ در آن سطح است، که ممکن است در ابتدا ناچیز به نظر برسد، اما برای بیت کوین حیاتی است.

برای شروع، باید درک کرد که بیت کوین تقریباً نیمی از کل سرمایه کریپتو را به خود اختصاص می دهد، وقتی استیبل کوین ها حذف شوند.

در نتیجه، ارزش بازار 380 میلیارد دلاری بیت کوین به عنوان پایه ای برای کل 920 میلیارد دلار عمل می کند. سه دلیل توضیح می دهد که چرا چنین سطحی از نقطه نظر ارزش گذاری حیاتی است.

بیت کوین همچنان یکی از 20 دارایی قابل مبادله جهانی است که ارزش بازار آن بیش از 380 میلیارد دلار است و بالاتر از غول Walmart (WMT)، پردازشگر پرداخت بین المللی Mastercard (MA) و پرسودترین مشتری اختیاری Procter & Gamble (PG) قرار دارد.

علیرغم کاهش 50 درصدی قیمت بیت کوین BTC در 12 ماه به 19650 دلار، عملکرد آن با شرکت های میلیارد دلاری مانند Credit Suisse Group (CS) تا 63 درصد، بانک First Republic (FRC) 51 درصد، Warner Bros (WBD) حدود 43 درصد و شرکت اینتل (INTC) 43 درصد قابل مقایسه است.

در نهایت، بیت کوین با حفظ سرمایه 380 میلیارد دلاری خود، هفتمین پول پایه جهانی در مقایسه با ارزهای فیات باقی می ماند. به عنوان مثال، دلار استرالیا (AUD) دارای عرضه پولی 378 میلیارد دلار است، در حالی که دلار کانادا (CAD) دارای عرضه پولی 220 میلیارد دلار است. روپیه هند با پایه پولی 500 میلیارد دلاری، هدف بالقوه بعدی است.

در حال حاضر، نسبت قراردادهای خرید به فروش آپشن ثابت است

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق آپشن های فروش (PUT) یا خرید (CALL) انجام می شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، آپشن های خرید برای استراتژی های صعودی استفاده می شوند، در حالی که آپشن های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شوند.

همچنین بخوانید : سوآپ کریپتو به کریپتو چیست؟

نسبت قراردادهای خرید به فروش 0.70 نشان می دهد که نرخ بهره آپشن های فروش از آپشن های خرید عقب مانده است و بنابراین صعودی است. در مقابل، یک اندیکاتور 1.40 سیگنالی نزولی است.

نسبت حجم قراردادهای خرید به فروش بیت کوین. منبع:  laevitas.ch

نسبت حجم قراردادهای خرید به فروش بیت کوین. منبع:  laevitas.ch

از 8 مارس، آپشن های فروش محافظ تقاضای بیشتری داشته اند که نشان دهنده ریسک گریزی معامله گران بازار مشتقه است. جدای از یک دوره کوتاهی در 9 مارس زمانی که نسبت put-to-call به بالای 1.50 رسید، هیچ چیز غیرعادی نبود زیرا این حرکت همزمان با سقوط قیمت بیت کوین به زیر 22000 دلار رخ داد.

شکاف به نفع آپشن های فروش کاهش یافته بود، که نشان می‌دهد حتی معامله‌گران حرفه‌ای هم همزمان با سقوط بازار موقعیت های فروش در اختیار داشتند.

مهمتر از آن، بازار آپشن های بیت کوین هیچ نشانه ای از استرس را نشان نمی دهد، که با توجه به فشار شدید بخش بانکی و چشم انداز نزولی اقتصاد، دلگرم کننده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین