/ حقوقی و قضایی / کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا تتر(Tether) و بیتفینکس(Bitfinex) را جریمه کرد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا تتر(Tether) و بیتفینکس(Bitfinex) را جریمه کرد

کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا تتر(Tether) و بیتفینکس(Bitfinex) را جریمه کرد

این حکم نگرانی هایی را در مورد نقش CFTC در قانون گذاری استیبل کوین ها ایجاد کرده است. در 15 اکتبر کمیسیون معاملات آتی کالا(Commodity Futures Trading Commission) یا CFTC، شرکت های تتر و بیتفینکس را، با استناد به نقض قانون بورس کالا یا CEA و دستور قبلی CFTC،به ترتیب به 41 میلیون و 1.5 میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

طبق اظهار این نهاد قانونگذاری، تتر و شرکت پشت این استیبل کوین معروف، بیتفینکس، در یک دوره ۲۶ ماهه بین سالهای 2016 تا 2018، تنها در 27.6 درصد از مواقع ذخایر فیات کافی به عنوان پشتوانه دارایی های تتر خود داشته است. همچنین این سازمان اظهار داشت که شرکت تتر با نگه داشتن بخشی از ذخایر در ابزارهای مالی غیردولتی و همچنین جمع آوری وجوه عملیاتی و ذخیره آنها، قانون را نقض کرده است.

در اقدامی همزمان، این سازمان ناظر، اتهامات بیتفینکس را شامل: تسهیل معاملات غیرقانونی دارایی های دیجیتال، با اشخاص آمریکایی، خارج از قالب اکسچنج، و هچنین، عدم احراز هویت مورد نیاز برای بخش معاملات کمیسیون آتی یا FCM اعلام کرد.

در بیانیه ای همزمان، بازرس CFTC، داون استامپ(Dawn Stump) از این اقدام حمایت کرد و در عین حال ابراز نگرانی کرد که این تسویه حساب می تواند احساس راحتی کاذب را برای کاربران استیبل کوین فراهم کند، زیرا ممکن است به اشتباه نتیجه بگیرند که CFTC، استیبل کوین ها را تنظیم و بر ناشران آنها نظارت می کند.

از آنجایی که CFTC در این پرونده از کلمه کالا یا جنس (commodity) برای استیبل کوین ها استفاده کرده، استامپ معتقد است که این کمیسیون از روند قانون گذاری این قبیل دارایی ها عقب افتاده است. مشاغل زیادی به صورت روزانه با استیبل کوین ها در ارتباط هستند.

شرکت تتر در یک بیانیه تاکید کرد این موارد برای 2018 بوده و از 2019 تا کنون، در همه ی مواقع ذخایر کافی را داشته است و تحقیقات این کمیسیون این موضوع را تایید می کند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین