/ اخبار بیت کوین / کش اَپ شرکت اسکوئر، 1.8 میلیارد دلار درآمد از بیت کوین دریافت می کند

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

کش اَپ شرکت اسکوئر، 1.8 میلیارد دلار درآمد از بیت کوین دریافت می کند

کش اَپ شرکت اسکوئر، 1.8 میلیارد دلار درآمد از بیت کوین دریافت می کند

شرکت اسکوئر (Square)، درآمد خود از بیت کوین را در سه ماهه سوم 1.82 میلیارد دلار گزارش کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است. سود ناخالص بیت کوین آن، در این دوره 42 میلیون دلار بود که نسبت به سال گذشته 29 درصد افزایش داشت.

سود بیت کوین شرکت اسکوئر در سه ماهه سوم 29 درصد افزایش یافت

در گزارش سه ماهه سوم سال 2021 سهامداران شرکت که روز پنجشنبه منتشر شد، شرکت اسکوئر در سه ماهه سوم سال درآمد خالص کل 3.84 میلیارد دلار را گزارش کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 27 درصد افزایش داشته است.

درآمد بیت کوین این شرکت از سرویس پرداخت موبایلی آن یعنی کَش اَپ (Cash App) به دست می آید. این پلتفرم 2.39 میلیارد دلار درآمد و 512 میلیون دلار سود ناخالص در سه ماهه سوم ایجاد کرد که به ترتیب 16 درصد و 33 درصد افزایش نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. شرکت اسکوئر گفت :

« برنامه کش اَپ، در سه ماهه سوم سال 2021 حدود 1.82 میلیارد دلار درآمد از بیت کوین (Bitcoin) و 42 میلیون دلار سود ناخالص بیت کوین ایجاد کرد که به ترتیب 11 و 29 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.»

سود ناخالص بیت کوین تقریباً 2 درصد از کل درآمد بیت کوین شرکت اسکوئر در سه ماهه سوم سال را تشکیل می دهد. این شرکت توضیح داد درآمد بیت کوین کل میزان فروش بیت کوین به مشتریان است و افزود که هزینه بیت کوین کل مقدار بیت کوینی است که خریداری می کند. این شرکت گفت: «ما بیت کوین را برای تسهیل دسترسی مشتریان به بیت کوین خریداری می کنیم.»

هرچند، در مقایسه با سه ماهه دوم سال، درآمد و سود ناخالص بیت کوین فصلی شرکت اسکوئر کاهش یافته است، اما این شرکت گفت « این موضوع در درجه اول ناشی از ثبات نسبی قیمت بیت کوین است، که بر فعالیت معاملاتی در مقایسه با سه ماهه قبل تاثیر گذاشته است.» 

علاوه بر این، این شرکت هشدار داد در سه ماهه آینده، «ممکن است درآمد بیت کوین و سود ناخالص، در نتیجه تغییرات تقاضای مشتری یا قیمت بیت کوین در بازار نوسان داشته باشد؛ به خصوص که در سه ماهه چهارم سال 2020، نرخ رشد قویی را بر اساس مدت مشابه سال قبل تجربه می کنیم

شرکت اسکوئر همچنین خاطرنشان کرد در سه ماهه چهارم سال گذشته 50 میلیون دلار و در سه ماهه اول امسال 170 میلیون دلار بیشتر در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. در سه ماهه سوم، این شرکت در سرمایه گذاری بیت کوین خود ضرر 6 میلیون دلاری را به ثبت رساند.

این شرکت بیان کرد:«تا 30 سپتامبر سال 2021، ارزش سرمایه گذاری ما در بیت کوین بر اساس قیمت های بازار، 352 میلیون دلار بود که 203 میلیون دلار بیشتر از ارزش ثبت شده سرمایه گذاری است.»

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)