/ اخبار بیت کوین / کراکن : سرمایه گذاران بلندمدت بیت کوین روند را ادامه می دهند

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

کراکن : سرمایه گذاران بلندمدت بیت کوین روند را ادامه می دهند

کراکن : سرمایه گذاران بلندمدت بیت کوین روند را ادامه می دهند

کراکن اخیرا گزارش شوکتوبر(Shocktober) خود را منتشر کرد و در این گزارش اطلاعات مهمی از بیت کوین(BTC) را فاش می کند. این گزارش اعلام می کند ماینر های بیت کوین با وجود شرایط نامطلوب همچنان سرمایه های اصلی خود را حفظ می کنند.

پاداش های دریافتی یک ساله ماینر های بیت کوین نشان دهنده رویکرد ذخیره و سرمایه گذاری بلند مدت در آن است. اعداد نشان دهنده میزان کوین هایی است که پس از غیر فعال بودن، در طول دوره زمانی مشخصی فعال می شوند. از سه ماه چهارم 2020 تا نیمه اول 2021، تعداد کوین های در گردش افزایش یافته است.

تنها در سپتامبر سال 2021 عرضه احیا شده (revived supply) یک ساله بیت کوین به 2293 دلار رسید. در سال جاری این شاخص به کمترین سطح سه ساله در 1577.82 دلار کاهش یافت. گزارش کراکن نشان می دهد منابع در گردش بیت کوین برای مدت طولانی تغییر چندانی نداشته است.

سرمایه گذاران بلند مدت بیت کوین حتی با وجود ضعف بیت کوین در ماه سپتامبر یا رشد قیمت در اکتبر، بیت کوین های خود را نفروخته اند. این گزارش همچنین یک معیار به نام عرضه(0-hop) را نشان می دهد که عملکرد استخرهای ماینینگ را ارزیابی می کند.

این معیار نشان می دهد ماینر ها حدود 20.400 کوین در اختیار دارند و به این زودی ها برنامه ای برای فروش آن ندارند. این معیار همچنین بر آدرس هایی که از کوین بیس پول دریافت کرده اند نظارت می کند که شامل تراکنش اولیه هر بلاک بیت کوین است که به استخر های ماینینگ برای فعالیت های اثبات کار(PoW) پرداخت می شود. معیار عرضه 0-hop نشان می دهد کوین ها حتی یک بار از این آدرس ها جا به جا نشده اند.

این انباشت و عدم عرضه بیت کوین شوک عرضه ای ایجاد می کند که در کوتاه مدت باعث افزایش قیمت می شود. در صورتی که ماینر ها سود خود را نگهداری کنند یک شوک عرضه دیگر می تواند ایجاد شود. علاوه بر افزایش تعداد تراکنش ها در ماه اکتبر، بیت کوین شاهد افزایش تراکنش های روزانه هم بود. تعداد تراکنش های روزانه در 22 اکتبر به سقف 5 ماهه خود در 284936 رسید.

در این گزارش همچنین به سرعت بیت کوین که میزان تقاضای شبکه نسبت به افزایش قیمت را اندازه گیری می کند اشاره شده است. سرعت عرضه فعال یک ساله بیت کوین در 15 اکتبر 4.9 درصد افزایش یافت و به 10.92 برابر رسید.

معیار هایی مانند هودل ویوز HODL و عرضه احیا شده یکساله روندی را نشان می دهد که در آن ارزهای دیجیتال برای مدتی طولانی در حالت خاموش هستند. نهنگ های بیت کوین یا کاربرانی که بیش از 100 بیت کوین دارند سرمایه گذاران بلند مدت بازار و افزایش دهندگان تقاضای شبکه هستند. در نتیجه ذخایر و سرمایه نهنگ های بیت کوین به سقف تاریخی خود یعنی 11.9 میلیون بیت کوین در اکتبر 2021 رسیده است.

گزارش نشان می دهد که سرمایه گذاران بلند مدت به بیت کوین اعتماد دارند. با افزایش ارزش بازار ارز های دیجیتال، اعتماد در بازار رمزارز ها افزایش می یابد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

 

 

 


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)