/ قانون گذاری ایران / کاربران کریپتولند دست به دامن رهبری شدند/ انجماد سرمایه ۵۰ هزار کاربر پس از ۸ ماه و سکوت مسئولان قوه قضائیه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

کاربران کریپتولند دست به دامن رهبری شدند/ انجماد سرمایه ۵۰ هزار کاربر پس از ۸ ماه و سکوت مسئولان قوه قضائیه

کاربران کریپتولند دست به دامن رهبری شدند/ انجماد سرمایه ۵۰ هزار کاربر پس از ۸ ماه و سکوت مسئولان قوه قضائیه

پس از گذشت ۸ ماه از مسدود شدن صرافی رمزارز کریپتولند و عدم بازگشت سرمایه بیش از ۸۰ درصد کاربران ازسوی قوه قضائیه، اینک ۵۰ هزار کاربر این صرافی در نامه‌ای خطاب به رهبر انقلاب، خواستار اجرای عدالت و تسریع در روند بازگشت سرمایه شان شدند.

۲۸ اردیبهشت امسال بود که سینا استوی، مدیرعامل صرافی کریپتولند ازسوی اطلاعات سپاه دستگیر و سرمایه بیش از ۵۰ هزار کاربر این صرافی بلوکه شد. پس از بلوکه شدن سرمایه‌های مردم، کاربران بار‌ها در مقابل دادسرای انقلاب و دادسرای ویژه جرائم اقتصادی تجمع کرده اند و خواستار بازگشت سرمایه شان شده اند، اما پاسخی دریافت نکرده اند.

نامه ۵۰ هزار کاربر کریپتولند به رهبری

در این رابطه بخوانید‌ : تفاوت تتر USDT و یو اس دی کوین USDC در چیست؟

اینک کاربران صرافی کرپیتولند که دل پری از وعده‌های عملش نشده مسئولان قوه قضائیه دارند، در قالب نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب خواستار اجرای عدالت و بازگشت سرمایه شان شده اند.

این در حالی است که کاربران این صرافی بار‌ها در نامه‌های جداگانه به دادستان تهران، دادستان کشور، ریاست قوه قضائیه، قاضی پرونده و مسئولان مختلف خواستار بازگشت سرمایه شان شده بودند، اما پس از گذشت ۸ ماه پاسخی از هیچ مرجعی دریافت نکرده اند.

چرا سینا استوی با وجود بازگشت به صرافی، پول کاربران را پس نمی‌دهد؟

۲۰ آبان ماه بود که اقتصاد ۲۴ خبر بازگشت سینا استوی، مدیرعامل کریپتولند را منتشر کرد. این خبر که می‌رفت نویدبخش تسریع در بازگشت سرمایه کاربران باشد، با ویس‌های مدیرعامل کریپتولند مبنی بر طولانی شدن روند بازگشایی صرافی، صدای اعتراض کاربران را بلندتر کرد.

کاربران در اعتراض به صحبت‌های استوی که در میانه سخنانش بر بازگشایی صرافی تاکید می‌کرد، خواهان در اولویت قرار گرفتن پرداخت دارایی‌های خودشان هستند.

یکی از کاربران کریپتولند با بیان اینکه تاکنون عده بسیار اندکی از ما سرمایه نقدی یا رمزارزی خود را دریافت کرده اند، گفت: ۴ ماه پیش قوه قضائیه طی چند مرحله اقدام به بازگرداندن پول کاربران کرد، اما تنها سرمایه کمتر از ۲۰ درصد کاربران آن هم به صورت نصفه نیمه بازگردانده شد و مشخص نشد با چه ترتیبی این کار انجام شد.

چرا نقش قوه قضائیه به عنوان نهاد اجرای عدالت در این پرونده کم رنگ شد؟

یکی دیگر از کاربران صرافی رمزارز کریپتولند با بیان اینکه اگر سرمایه خود را دریافت نکنیم باز هم به تجمعات خود ادامه می‌دهیم، گفت: نقش قوه قضائیه که بالاترین نهاد اجرای عدالت در کشور است در این پرونده کم رنگ تر شده است.

حال این سوال مطرح است که آیا با وجود گذشت ۸ ماه از بلوکه شدن سرمایه نقدی و رمزارزی کاربران و تجمعات بسیار و پرشمار آنها، بالاترین نهاد اجرای قانون در کشور یا همان قوه قضائیه به سکوت خود ادامه می‌دهد؟ آیا رهبر انقلاب صدای اعتراضی به بلندای ۵۰ هزار نفر را می‌شنود؟

همچنین بخوانید : هاوینگ بیت کوین (Bitcoin Halving) چیست؟ و چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

منبع : اقتصاد 24


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید