/ قانون‌گذاری / ولادیمیر پوتین : هنوز برای استفاده از رمزارزها برای تجارت نفتی زود است

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

ولادیمیر پوتین : هنوز برای استفاده از رمزارزها برای تجارت نفتی زود است

ولادیمیر پوتین : هنوز برای استفاده از رمزارزها برای تجارت نفتی زود است

رئیس جمهور روسیه به احتمال تبدیل ارزهای دیجیتال به ابزاری برای ذخیره سازی در آینده اشاره کرد.

ولادیمیر پوتین(Vladimir Putin)، رییس جمهور روسیه معتقد است هنوز خیلی زود است که از ارزهای دیجیتال برای معاملات منابع انرژی مانند نفت استفاده شود.

وی طی مصاحبه ای در روز پنجشنبه با CNBC، پس از جلسه عمومی مجمع هفتگی انرژی روسیه، موارد احتمالی استفاده از ارزهای دیجیتال را مورد بحث قرار داد. بر اساس متن مصاحبه منتشر شده در وبسایت رسمی کرملین(Kremlin)، پوتین گفت ارزهای دیجیتال خصوصی می‌توانند به عنوان یک واحد مالی عمل کنند اما بسیار ناپایدار هستند.

در این رابطه بخوانید‌ : سی دیفای CeDeFi چیست؟

وی خاطرنشان کرد: قرارداد های نفتی با ارز های دیجیتال؟ هنوز برای صحبت در این باره خیلی زود است. رمزارز ها برای جا به جایی از یک محل به محل دیگر کاربرد دارند، اما در زمینه مبادله، به خصوص استفاده در مبادلات منابع انرژی به نظر من خیلی زود است.

پوتین در ادامه با بیان اینکه همه چیز تکامل می یابد و حق وجود دارد، افزود: دولت روسیه بازار رمزارز ها را به دقت زیر نظر دارد. او همچنین این احتمال را رد نکرده است که بنا به دلایلی ارزهای دیجیتال در آینده به ابزاری برای ذخیره سازی تبدیل خواهند شد. وی افزود: ما شاهد نوسانات شدید این بازار هستیم. هنوز کمی زود است.

وی افزود ارزهای دیجیتال هنوز هیچ پشتوانه ای ندارند. وقتی از او درباره رویکرد ایلان ماسک(Elon Musk)، مدیرعامل تسلا در مورد سرمایه گذاری در رمزارزها سوال شد که آیا چنین رویکردی را بی‌ ارزش می‌ داند یا خیر، پوتین پاسخ داد خیر و در ادامه توضیح داد که در خصوص استفاده از رمزارز در زمینه تجارت انرژی تردید دارد.

در حین مصاحبه، رییس جمهور روسیه ادعا کرد، موقعیت دلار ایالات متحده به عنوان یک دارایی برای ذخیره بین المللی تضعیف می شود. وی افزود ما علاقه‌ ای به قطع کامل پرداخت‌ های دلاری نداریم و از پرداخت‌ های دلاری برای منابع انرژی به خصوص نفت راضی هستیم.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که مقامات روسیه قوانین جدیدی را برای محدود کردن سرمایه‌ گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال در پیش گرفته‌ اند. پیش از این بانک مرکزی روسیه گزارش کرد: برنامه هایی برای کاهش معاملات اکسچنج های رمزارز در راستای حمایت از سرمایه گذاران خرد در جلوگیری از خرید های احساسی رمزارز ها در نظر گرفته شده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید