/ قانون‌گذاری / وزیر اکس به دلیل فرار مالیاتی 6.62 میلیون دلار پرداخت کرد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

وزیر اکس به دلیل فرار مالیاتی 6.62 میلیون دلار پرداخت کرد

وزیر اکس به دلیل فرار مالیاتی 6.62 میلیون دلار پرداخت کرد

مقامات دولتی نهاد مرکزی ناظر مالیات بر محصولات (CGST) بمبئی پس از شناسایی 5.43 میلیون دلار فرار مالیاتی (GST) در دریافت کامزدهای معاملات، این وجوه را از اکسچنج ارز دیجیتال وزیراکس (WazirX) بازپس گرفتند.

گزارش شده اکسچنج کریپتو هندی وزیراکس به دنبال عدم پرداخت مالیات کارمزد های معاملاتی، بیش از 6.6 میلیون دلار (49.2 کرور روپیه) پرداخت کرده است. کل مالیات بازپس گرفته شده شامل 5.43 میلیون دلار (40.5 کرور روپیه)، جریمه و بهره آن برای عدم پرداخت است.

مقامات دولتی نهاد مرکزی ناظر بر فرار از مالیات بر محصولات و خدمات و کمیته مرکزی مالیات غیر مستقیم (CGST Mumbai Zone) پس از شناسایی فرار مالیاتی به مبلغ 5.43 میلیون دلار در کارمزدهای معاملاتی، وجوه را از این اکسچنج ارز دیجیتال بازپس گرفتند.

در این رابطه بخوانید‌ : بیت کوین چیست؟ و چه تغییری در بازارهای مالی ایجاد کرد؟

کلاهبرداری های فرار از مالیات بر محصولات معمولا شامل ایجاد فاکتورهای جعلی بدون جابجایی کالا بین فروشنده و خریدار است.

به گزارش رسانه محلی اکونومیک تایمز (Economic Times)، اداره مالیات تشخیص داد که اکسچنج وزیراکس از توکن های وزیر اکس (WRX) داخلی خود که توسط زنمی لبز (Zanmai Labs) توزیع شده برای کارمزد معاملات استفاده می کند. تحقیقات بیشتر نشان داد که این اکسچنج از پرداخت 18 درصد مالیات کل توکن های صادر شده بر اساس قیمت بازار امتناع کرده است.

محققان اعلام کردند که وزیراکس این مالیات را بابت کارمزد 0.2 درصدی که از کاربران برای انجام معاملات با ارز روپیه دریافت می‌ کند، پرداخت کرده است، و توضیح داد:اما در مواردی که معامله‌ گر تراکنش در کوین های وزیر اکس را انتخاب می‌ کند، کمیسیون دریافتی 0.1 درصد از حجم معاملات است و آنها مالیات این کارمزدها را پرداخت نمی‌ کنند.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید اکسچنج و توکن‌ های وزیراکس متعلق به بایننس (Binance)، بزرگترین اکسچنج ارز دیجیتال از نظر حجم معاملات است. به گفته سخنگوی زنمی لبز، عدم پرداخت مالیات مربوط به تفسیر نادرست قوانین مالیاتی است:ما داوطلبانه مالیات اضافی پرداخت کردیم تا همکاری و سازگاری با قوانین داشته باشیم. هیچ قصدی برای فرار مالیاتی وجود نداشته و ندارد.

نیشال شتی (Nischal Shetty)، مدیر عامل وزیراکس، قبلا در مورد اهمیت قانون گذاری برای پذیرش عمومی اظهاراتی را بیان کرده بود. او همچنین هشدار داد که مقررات یک شبه ممکن است به پیشرفت اکوسیستم کریپتو آسیب برساند و راه‌ را برای فعالیت کلاهبرداران هموار کند:

ارزهای دیجیتال، بازاری 2.5 تریلیون دلاری دارد و منتظر ورود هیچ کشوری نمی ماند. من بیش از 1000 روز است که IndiaWantsCrypto# را تنها با هدف داشتن مقررات ارزهای دیجیتال در هند توییت می کنم.

در حالی که مفهوم مالیات بر محصولات در این منطقه نسبتا جدید است، دولت هند پیش از این موافقت کرده است که نسبت به متخلفان و کلاهبرداران نرمش نشان دهد، معمولا چنین مواردی را با مجازات پولی و یا به احتمال بسیار کمی، زندان، حل و فصل می کند.

کنفدراسیون صنایع هند (CII) در تلاش برای کمک به دولت هند در تصمیم گیری درباره قوانین کریپتو پیشنهاد داد که ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار خاصی در نظر بگیرد.

گزارشی که توسط انجمن تجاری غیردولتی منتشر شد نشان داد که کنفدراسیون صنایع هند به جای تنظیم قوانین موجود بر اساس قوانین اوراق بهادار، قوانین جدیدی را در مورد بازار نوپای کریپتو تدوین می کند.

طبق گزارشات کوینتلگراف، کنفدراسیون صنایع هند مقررات ویژه ای از قوانین مالیات بر درآمد و مالیات بر محصولات را توصیه کرد که ارزهای دیجیتال را به عنوان یک طبقه دارایی برای اهداف مالیاتی در نظر می گیرد، مگر اینکه توسط شخصی به عنوان سهام معاملاتی در نظر گرفته شود.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

همچنین بخوانید : نواحی عرضه و تقاضا چیست و چگونه از آنها در ترید ارز دیجیتال استفاده کنیم؟


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید