/ اخبار ارز دیجیتال / نظرسنجی : ارز دیجیتال برای 46 درصد از سرمایه‌ گذاران خرد روسی یک ابزار پوشش ریسک است

زمان مطالعه : 5 دقیقه

نظرسنجی : ارز دیجیتال برای 46 درصد از سرمایه‌ گذاران خرد روسی یک ابزار پوشش ریسک است

نظرسنجی : ارز دیجیتال برای 46 درصد از سرمایه‌ گذاران خرد روسی یک ابزار پوشش ریسک است

بیت کوین (BTC) در ماه اکتبر محبوب ترین ارز دیجیتال در روسیه بود و از کوین هایی مانند تتر (USDT) و لایت کوین (LTC) پیشی گرفت.

بر اساس یک نظرسنجی جدید، تقریبا نیمی از سرمایه گذاران خرد در روسیه معتقدند ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ابزار پوشش ریسکی هستند که با درآمد ثابت همراهند.

نشریه مالی اینوستینگ دات کام (Investing.com) از 1000 سرمایه گذار خرد روسی نظرسنجی کرد تا بیشترین نوع سرمایه گذاری های را کشف کند.

در این رابطه بخوانید‌ : شاخص CPI چیست و چگونه بر سایر ارزها تأثیر می گذارد؟

طبق نتایج این نظرسنجی ، 46 درصد از پاسخ دهندگان، ارزهای دیجیتال را به عنوان یک دارایی محافظتی می دانند که به آنها امکان می دهد در مواقع بحران اقتصادی ریسک های مالی موجود را پوشش دهند.

سرمایه‌ گذاران خرد روسی خرید ارزهای دیجیتال را بیشتر از املاک و مستغلات ترجیح می‌ دهند، و تنها 37 درصد از پاسخ‌ دهندگانی که در دارایی‌ های جایگزین سرمایه‌ گذاری می‌ کنند، خرید املاک و مستغلات را یک ابزار سرمایه‌ گذاری موثر می‌ دانند.

به گفته آناستازیا کوشلووا (Anastasia Kosheleva)، رئیس بخش روسی اینوستینگ دات کام، از نظر تاریخی املاک و مستغلات بالاترین دارایی پوشش ریسک در روسیه بوده اند. او خاطرنشان کرد که ارزهای دیجیتال به عنوان بزرگترین سرمایه گذاری در سال 2021 ظاهر شده اند و از سایر دارایی های سنتی از جمله ارزها و سهام های خارجی پیشی گرفته اند.

از بین بسیاری از ارزهای دیجیتال، بیت کوین ظاهرا محبوب ترین سرمایه گذاری جایگزین برای مردم روسیه است. بر اساس داده های پلتفرم برند آنالیتیکس (Brand Analytics)، در ماه اکتبر بیت کوین محبوب ترین ارز دیجیتال در روسیه بوده است و در رسانه های اجتماعی از کوین هایی مانند تتر و لایت کوین پیشی گرفته است.

ارزهای دیجیتال در سال‌ های اخیر به طور فزاینده‌ ای در بین سرمایه‌ گذاران روسی محبوبیت پیدا کرده‌ اند به طوری که در نظرسنجی سال گذشته 77 درصد از سرمایه‌ گذاران روسی بیت‌ کوین را به طلا ترجیح دادند.

هفته گذشته، بانک مرکزی روسیه گزارشی از ثبات مالی این کشور منتشر کرد که به نقش رو به رشد این کشور در بازار جهانی ارزهای دیجیتال به ارزش 2.8 تریلیون دلار اشاره کرد. بانک مرکزی اعلام کرد که روسیه از نظر نرخ هش ریت بیت کوین در رتبه سوم جهان قرار دارد و بخش بزرگی از کاربران اکسچنج ارز دیجیتال بایننس (Binance) را تشکیل می دهد.

در بحبوحه تورم رو به رشد و همه گیری کرونا سرمایه‌ گذاران جهانی به طور فزاینده‌ ای به ارزهای دیجیتال مانند بیت‌ کوین به‌ عنوان پوششی در برابر ریسک مالی نگاه می‌ کنند.

به گفته دیمین کوروالین (Damien Courvalin)، رئیس تحقیقات انرژی در گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، سرمایه‌ گذاران به‌ طور فزاینده‌ ای با استفاده از رمزارز ها و دارایی‌ های سنتی مانند طلا، از سرمایه خود در برابر تورم محافظت می‌ کنند. او در اواسط نوامبر گفت: نقره، طلای مردم فقیر است، طلا نیز ممکن است به ارز دیجیتال افراد فقیر تبدیل شود.

پیش از این، ویمال گور (Vimal Gor)، رئیس استراتژیک شرکت پندال گروپ (Pendal Group) بیان کرد که ارزهای دیجیتال باید به جایگزین های محافظتی در برابر تورم تبدیل شوند زیرا اوراق قرضه دولتی ارزش خود به عنوان پوششی در برابر ریسک را از دست داده اند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

همچنین بخوانید : استاندارد توکن BRC-20 چیست؟


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین