/ اخبار بیت کوین / نرخ تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به زیر 40 درصد کاهش یافت

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

نرخ تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به زیر 40 درصد کاهش یافت

نرخ تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال به زیر 40 درصد کاهش یافت

در حالی که منتقدان بیت کوین ادعا می کنند این بدان معنی است که بیت کوین مزیت اولین بودن خود را از دست می دهد، برخی پیش بینی می کنند آلت سیزن نزدیک است یا حتی ممکن است هم اکنون آغاز شده باشد.

تسلط بیت کوین در بازار همچنان به کاهش خود ادامه داده و این هفته به زیر 40 درصد رسیده است. طبق داده‌های تریدینگ ویو (Tradingview) ، این رقم بسیار نزدیک به پایین‌ترین سطح تاریخ یعنی 36.7 درصد در ژانویه 2018 است.

تسلط بیت کوین (BTC) به نسبت بین ارزش بازار بیت کوین و کل ارزش بازار کریپتو اشاره دارد.این اولین باری نیست که تسلط بیت کوین در سال 2021 کاهش می‌یابد. در ماه می نیز این شاخص تنها 40.3 درصد از مجموع سرمایه دارایی‌های کریپتو بود و در ماه سپتامبر دوباره به همان سطح نزدیک شد.

پیتر شیف، منتقد بیت‌کوین و رئیس یوروپک (Europac) در توییتی درباره رویداد 29 دسامبر گفت این موضوع نشان‌دهنده این است که بیت کوین در حال از دست دادن مزیت اول بودن خود است.

تحقیقات منتشر شده توسط (TradingPlatforms) در 27 دسامبر نشان داد که این داده ها ممکن است نشان دهنده آلت سیزن باشد. طی هفت سال گذشته، تسلط بازار آلت‌کوین ها از 21 درصد در سال 2014 به حدود 60 درصد در این ماه رسیده و سه برابر افزایش یافته است.

تسلط اتریوم (ETH) بر بازار همچنان بالای 20 درصد و تقریباً 500 میلیارد دلار است. طی سال گذشته، تسلط اتر بر بازار از 10٪ دو برابر شده است.

در 24 دسامبر، تحلیلگر کریپتو «آلت کوین شرپا» در توییتی ادعا کرد آلت سیزن طی یک سال اخیر در جریان بوده است و به نموداری اشاره کرد که تسلط بیت کوین بر بازار را ردیابی می کند، که نشان می دهد روند نزولی تسلط بیت کوین ممکن است ادامه یابد.

باید دید آیا سرمایه‌گذاری نهادی می‌تواند به ثبت کف معیار تسلط کمک کند یا خیر. نوئل آچسون، رئیس بخش چشم انداز بازار جنسیس تریدینگ طی مصاحبه‌ای در ۲۸ دسامبر گفت که می‌تواند «نشانه‌های قوی» رشد سرمایه‌گذاری نهادی کریپتو در طول سال ۲۰۲۲ را ببیند.او گفت که میزان رشد سرمایه‌گذاری نهادی در فضای کریپتو در 12 ماه گذشته شگفت‌انگیز بوده است.

در ماه اکتبر، تحلیلگران غول بانکی بین المللی جی پی مورگان (JPMorgan) اظهار داشتند صعود بیت کوین در آن زمان با افزایش علاقه سرمایه گذاران نهادی تقویت شده است و ادعا کردند «به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران نهادی در حال بازگشت به بازار بیت‌کوین هستند و شاید آن را به عنوان یک ابزار محافظ تورم و بهتر از طلا می‌بینند».

طبق داده‌های گلسنود (Glassnode) ، اگرچه عرضه کوتاه‌مدت بیت‌کوین تا ۳۲ درصد کاهش یافته است، هولدرهای بلندمدت در طول سال ۲۰۲۱ حدود 16 درصد به سرمایه خود اضافه کردند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین