/ اخبار بیت کوین / میلیاردر مشهور بیت کوین (Bitcoin) را بیمه ای در برابر بحران اقتصادی جهان خواند

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

میلیاردر مشهور بیت کوین (Bitcoin) را بیمه ای در برابر بحران اقتصادی جهان خواند

میلیاردر مشهور بیت کوین (Bitcoin) را بیمه ای در برابر بحران اقتصادی جهان خواند

قیمت بیت کوین (BTC) طی روزها و هفته های گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است و اخیراً از 40،000 دلار فراتر رفته است. طبق گفته میلیاردر مشهور چامات پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya) ، بیت کوین (Bitcoin) در برابر بحران اقتصادی جهانی یک پوشش ریسک است.

 

پالیهاپیتیا با استناد به یک افق زمانی پنج یا 10 ساله گفت که فکر می کند بیت کوین (Bitcoin) در نهایت به 200000 دلار نیز می رسد. وی روز پنجشنبه در مصاحبه ای با (CNBC) گفت: “اگر تمامی این اتفاقات را کنار هم قرار دهید متوجه خواهید شد که رهبران ما به اندازه گذشته قابل اعتماد نیستند . بنابراین در هر صورت ، ما واقعاً نیاز به نوعی بیمه در برابر وضعیت فعلی داریم ، بیمه ای که به ما امکان دسترسی به یک پوشش ریسک غیر مرتبط با بازار های سنتی را بدهد.”

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال مونرو (XMR) چیست؟

 

از زمان شیوع جهانی ویروس کرونا در سال 2020 ، دولت های سراسر جهان اقدامات مختلفی را برای مقابله با تأثیر اقتصادی آن انجام داده اند. به ویژه ایالات متحده که مبالغ هنگفتی دلار چاپ و هزینه کرده است.

 

بیت کوین (Bitcoin) که بدون مرز و توسط مردم اداره می شود ، به دارندگان این امکان را می دهد که دارایی های خود را کنترل کنند و به هیچ مرجع متمرکزی نیاز نداشته باشند. علاوه بر این ، در اکتبر سال 2020 ، فیدلیتی (Fidelity) گزارشی را منتشر کرد که نشان می دهد قیمت بیت کوین (Bitcoin) با سایر بازارها مانند طلا و سهام همبستگی ندارد.

 

پالیهاپیتیا گفت: “بیت کوین (Bitcoin) در نهایت به دارایی بسیار مهم تری تبدیل می شود و در حال حاضر ، تمامی این داده ها این موضوع را اثبات می کنند. تا زمانی که بفهمیم چگونه می توانیم وضعیت را بهبود بخشیم ، وقت آن است که یک بیمه در مقابل بحران فعلی داشته باشیم. ”

 

ارزهای دیجیتال از ابتدای سال 2020 مورد پذیرش بسیاری قرار گرفته اند و موسسات بسیاری اقدام به خرید بیت کوین (Bitcoin) کرده اند. با این حال برخی از اشخاص با نفوذ مالی هنوز در مورد بیت کوین (Bitcoin) تردید دارند و قانونگذاری این حوزه را به عنوان یکی از عوامل اصلی تردیدشان ذکر می کنند.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) پیش تر بیت کوین (Bitcoin) را به عنوان یک کالا طبقه بندی کرده بود. اقدامات اخیر افزایش نظارت قانونی در فضای ارزهای دیجیتال را نشان می دهد ، که تا حدی در پیشنهاد دولت برای ایجاد محدودیت کیف پول های شخصی دارایی دیجیتال نیز مشخص است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

همچنین بخوانید : لایت کوین (Litecoin) چیست؟ ویژگی ها و کاربردهای LTC


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید