/ عمومی / لایحه زیرساخت 1 تریلیون دلاری آمریکا توسط کنگره امریکا تصویب شد؛ اخذ مالیات از ارزهای دیجیتال در انتظار تایید بایدن

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

لایحه زیرساخت 1 تریلیون دلاری آمریکا توسط کنگره امریکا تصویب شد؛ اخذ مالیات از ارزهای دیجیتال در انتظار تایید بایدن

لایحه زیرساخت 1 تریلیون دلاری آمریکا توسط کنگره امریکا تصویب شد؛ اخذ مالیات از ارزهای دیجیتال در انتظار تایید بایدن

لایحه زیر ساخت ابتدا توسط دولت بایدن با هدف بهبود شبکه حمل و نقل ملی و پوشش اینترنت پیشنهاد شد.

مجلس نمایندگان ایالات متحده، لایحه دوحزبی سرمایه گذاری زیر ساختی 1.2 تریلیون دلاری را تصویب کرد که در صورت امضا و تایید نهایی از سوی جو بایدن، به موجب آن مقررات جدیدی  در رابطه با گزارش مالیات کریپتویی برای همه شهروندان اعمال خواهد شد.

این لایحه الزامات گزارش‌ دهی سخت‌گیرانه‌ ای را برای جامعه کریپتو الزامی می‌کند و همه تراکنش‌ های دارایی دیجیتال به ارزش بیش از 10.000 دلار را ملزم به گزارش به سازمان خدمات درآمد داخلی آمریکا(IRS) می‌ کند.

این لایحه برای اولین بار در 10 اوت با 69 رای موافق در مقابل 30 رای موافق توسط سنا تصویب شد، که با پیشنهادی برای اصلاح لایحه توسط گروهی متشکل از شش سناتور پت تومی(Pat Toomey)، سینتیا لومیس(Cynthia Lummis)، راب پورتمن(Rob Portman)، مارک وارنر(Mark Warner)، کیرستن سینما(Kyrsten Sinema) و ران وایدن(Ron Wyden) مواجه شد. تومی در این باره گفت:

این قانون، یک دستور گزارش مالیاتی ناقص و در برخی موارد غیرقابل اجرا را تحمیل می کند که نوآوری در آینده را تهدید می کند.

علیرغم عدم شفافیت کافی مفاد این لایحه، این لایحه زیرساختی قصد دارد با توسعه دهندگان نرم افزار، اعتبار سنج های تراکنش ها و اپراتور های گره جامعه ارز های دیجیتال مشابه کارگزاران موسسات سنتی رفتار کند.

مجلس نمایندگان، این لایحه بحث برانگیز را پس از کسب 228 رای در مقابل 206 رای تصویب کرد. جامعه ارز های دیجیتال نسبت به کلمه مبهم کارگزاری(بروکر) که در نتیجه ممکن است الزامات گزارش مالیاتی را به ماینرها تحمیل کند، ابراز نگرانی کرد.

در نتیجه عدم افشای اطلاعات درآمدهای مربوط به رمزارز ها به عنوان تخلف مالیاتی و جرم تلقی خواهد شد.

کارشناسان حقوقی توصیه کردند اصلاحاتی در این لایحه اعمال شود.

آبراهام ساترلند(Abraham Sutherland)، مدرس دانشگاه ویرجینیا نگرانی‌ های خود را در مورد تصمیم دولت ایالات متحده برای نامگذاری زیرمجموعه‌ های جامعه کریپتو به عنوان کارگزار عنوان کرد:

این اتفاق برای کاربران دارایی های دیجیتال به خصوص برای امور مالی غیر متمرکز بد می باشد. این قانون به طور کامل دیفای(DeFi) را ممنوع نمی کند. در عوض، الزامات گزارشی را تحمیل می کند که با توجه به نحوه عملکرد دیفای، رعایت آن غیرممکن است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)