/ اخبار بیت کوین / فروش سهام بافت در ولز فارگو (Wells Fargo) منجر به تقویت روند صعودی طلا و بیت کوین (Bitcoin) می شود

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

فروش سهام بافت در ولز فارگو (Wells Fargo) منجر به تقویت روند صعودی طلا و بیت کوین (Bitcoin) می شود

فروش سهام بافت در ولز فارگو (Wells Fargo) منجر به تقویت روند صعودی طلا و بیت کوین (Bitcoin) می شود

وارن بافت (Warren Buffett) و برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) سهام خود را در ولز فارگو (Wells Fargo) کاهش دادند و با سرمایه گذاری در بریک گلد (Barrick Gold) و افزایش تورم ، احتمال روند صعودی بیت کوین (Bitcoin) را تقویت می کنند.

 

وارن بافت و برکشایر هاتاوی با فروش 100 میلیون سهام ، موقعیت خود را در ولز فارگو کاهش دادند. جادوگر اوماها همچنان به فروش سهام بانکی خود ادامه می دهد و موجب افزایش قیمت طلا و بیت کوین (BTC) می شود.

 

فاکس بیزنس (Fox Business) در 5 سپتامبر گزارش داد که برکشایر 32 میلیارد دلار سهام در ولز فارگو داشت. این شرکت سرمایه گذاری در حال حاضر صاحب 3.3 درصد سهام این بانک است که ارزش آن فقط 3.36 میلیارد دلار است.

 

چرا بافت سهام خود در ولز فارگو را فروخت و این اقدام به چه دلیل می تواند به نفع بیت کوین (Bitcoin) باشد؟

بافت در طول زندگی حرفه ای خود بر اهمیت سرمایه گذاری دارایی و گردش پول تأکید داشت. وی معمولاً کسب و کارهای دارای عملیات قابل پیش بینی و پایدار را که منجر به سودآوری مداوم شوند ترجیح می دهد.

 

در ماه جولای ، ولز فارگو با سقوط 2.4 میلیارد دلاری ، اولین ضرر خود را از زمان بحران مسکن در سال 2008 ثبت کرد. به دنبال انتشار گزارش ناامیدکننده سه ماهه ، این شرکت اعلام کرد سود سهام خود را به 10 سنت در هر سهم کاهش خواهد داد.

 

در این ماه ، مودیز (Moody’s) نرخ خود را از پایدار به منفی کاهش داد و دلیل آن را روند کند برای بازبینی حاکمیت خود عنوان کرد. آلن تیشلر (Allen Tischler) ، تحلیلگر مودیز گفت:

 

“تغییر چشم انداز نشان دهنده سرعت کند ولز فارگو در زمینه رفع نقص حاکمیت ، نظارت ، انطباق و مدیریت ریسک عملیاتی آن است. سرعت پایین بر هزینه های آن تاثیر می گذارد و در نتیجه شرایط عملیاتی چالش برانگیز ، پتانسیل درآمد آن را بیشتر تضعیف می کند. ”

 

تلاقی ضرر سه ماهه ، کاهش سود سهام و چشم انداز نزولی احتمالاً باعث شد که بافت سهام خود را به فروش برساند.

 

اما نکته اصلی تغییر سبد سهام برکشایر در ماه های اخیر سرمایه گذاری آن در بریک گلد بوده است. بافت ضمن كاهش سهام خود در بخش بانكي آمريكا ، در شركت هاي تجاري ژاپن و طلا سرمايه گذاري كرد.

 

این تصمیم نشان می دهد که بافت به دنبال امنیت از نظر جریان نقدی و پوشش ریسکی در برابر تورم است. سرمایه گذاری در بریک گلد به صعود بیت کوین (Bitcoin) دامن می زند زیرا درک بیت کوین (BTC) به عنوان دارایی ذخیره ارزش ، به ویژه با توجه به همبستگی تنگاتنگ بین بیت کوین (Bitcoin) و طلا از زمان سقوط در ماه مارس 2020 در حال افزایش است.

قیمت بیت کوین در مقابل طلا. منبع:  Skew

 

وینکلووس (Winklevoss) می گوید ، بیت کوین (BTC) همچنان به رقابت خود با طلا ادامه می دهد

دیگر سرمایه گذاران برجسته ، از جمله برادران وینکلووس (Winklevoss) ، معتقدند که بیت کوین (Bitcoin) به عنوان “طلای دیجیتال” در طولانی مدت در برابر طلا پیروز خواهد شد. پتانسیل صعودی بسیار زیاد بیت کوین (Bitcoin) ، آن را به یک سرمایه گذاری جذاب تبدیل می کند. با این حال در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین (BTC) فقط 1.5 درصد از ارزش بازار طلا است.

 

کامرون وینکلووس (Cameron Winkelvoss) ، بنیانگذار اکسچنج جمینی (Gemini) ، گفت که بیت کوین (Bitcoin) رشد قابل توجهی در رقابت با طلا داشته است. وی گفت:

 

“بیت کوین (Bitcoin) در رقابت با طلا رشد قابل توجهی داشته است ، در کمتر از یک دهه از زمان انتشار وایت پیپر به بیش از 200 میلیارد دلار ارزش بازار رسیده است. در دهه آینده نیز به طور چشمگیری به رقابت با طلا ادامه خواهد داد. ”

 

طبق گزارش کوین تلگراف در دوشنبه گذشته ، مکس کایزر (Max Keiser) ، سرمایه گذار وال استریت و مجری برنامه کایزر ریپورت (Keizer Report) ، معتقد است که خروج بافت از بازار دلار یک سیگنال صعودی برای قیمت طلا و بیت کوین (Bitcoin) محسوب می شود.

 

وی گفت: “سرمایه گذاری بافت در بازار ژاپن و بازار طلا ، تأیید می کند که او به طور جدی از بازار دلار آمریکا خارج می شود.” “بیت کوین (Bitcoin) ، طلا و نقره در کوتاه مدت اوج های تاریخی جدیدی را ثبت می کنند.”

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین