/ قانون‌گذاری / علی بابا در پی ممنوعیت چین فروش دستگاه های ماینینگ کریپتو را متوقف می کند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

علی بابا در پی ممنوعیت چین فروش دستگاه های ماینینگ کریپتو را متوقف می کند

علی بابا در پی ممنوعیت چین فروش دستگاه های ماینینگ کریپتو را متوقف می کند

هر فروشنده ای که دستگاه های ماینینگ ارز دیجیتال یا محصولات مربوطه را در پلتفرم های علی بابا پس از 15 اکتبر لیست کند ، با جریمه های قابل توجهی روبرو خواهد شد.

غول تجارت الکترونیکی چینی علی بابا ، یکی دیگر از شرکت هایی است که خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال خود را در واکنش به ممنوعیت های چین متوقف می کند.

علی بابا روز دوشنبه رسماً اعلام کرد پلتفرم آن فروش دستگاه های ماینینگ کریپتو را ممنوع کرده و دسته بندی ماینرهای بلاکچین (blockchain) و لوازم جانبی این حوزه را از وب سایت خود در 8 اکتبر حذف می کند.

در این رابطه بخوانید‌ : اتریوم چیست و چگونه کار میکند؟

علی بابا علاوه بر توقف فروش دستگاه های ماینینگ ، استفاده از پلتفرم هایش برای فروش ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین (BTC) ، اتر (ETH) ، لایت کوین (LTC) و همچنین کوین های کوچکتر مانند کوارک (QRK) را نیز ممنوع می کند.

در این اطلاعیه آمده است محدودیت های جدید شامل سخت افزارها و نرم افزارهای مربوط به ماینینگ و همچنین آموزش ها ، راهنماها و استراتژی های مربوطه می شود.

این شرکت همچنین هشدار داد هر فروشنده ای که پس از 15 اکتبر دستگاه های ماینینگ یا محصولات مربوطه را در پلتفرم های علی بابا لیست کند ، تحت قوانین قابل اجرا مجازات می شود که شامل مسدود کردن فروشگاه ها ، توقف و بستن حساب ها است.

این شرکت خاطرنشان کرد تغییر سیاست اخیر در واکنش به قوانین جدید و پیروی از الزامات ارائه محصولات و انجام معاملات صورت می گیرد.

اقدام علی بابا بلافاصله پس از آن صورت گرفت که دولت چین مجموعه قوانین جدیدی را برای مقابله با پذیرش ارزهای دیجیتال اعمال کرده و همه معاملات مربوط به ارز دیجیتال در این کشور را روز جمعه غیرقانونی اعلام کرد. اکسچنج هایی مانند بایننس و هوبی نیز ارائه برخی از خدمات خود را در چین متوقف کردند ، در حالی که اسپارک پول (Sparkpool) ، دومین استخر بزرگ ماینینگ اتریوم (Ethereum) در جهان نیز از توقف کامل فعالیت خود در این کشور خبر داد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین