/ تکنولوژی بلاکچین / طبق گزارش دولت استرالیا تمامی شرکت های فین تک ظرف 10 سال آینده از بلاکچین (blockchain) استفاده خواهند کرد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

طبق گزارش دولت استرالیا تمامی شرکت های فین تک ظرف 10 سال آینده از بلاکچین (blockchain) استفاده خواهند کرد

طبق گزارش دولت استرالیا تمامی شرکت های فین تک ظرف 10 سال آینده از بلاکچین (blockchain) استفاده خواهند کرد

گزارش دولت استرالیا در خصوص آینده فناوری مالی (fintech) و فناوری قانونگذاری (regtech) نشان می دهد فناوری بلاکچین (blockchain) برای آینده استرالیا بسیار حیاتی است.

 

کمیته منتخب دولت استرالیا در زمینه فناوری مالی و قانونگذاری پیش نویس گزارشی را با استناد به فناوری بلاکچین (blockchain) منتشر کرده است.

در این رابطه بخوانید‌ : لیکوییدیتی (liquidity) در صرافی های ارز دیجیتال چیست؟

 

این گزارش در واکنش به اولین رکود اقتصادی استرالیا در 30 سال گذشته در نتیجه بحران ویروس کرونا بوده است که در رشد منفی ژوئن اعلام شده در 2 سپتامبر تأیید شد.

 

سناتور اندرو برگ (Andrew Bragg) ، رئیس کمیته گفت: این اسناد توصیه های بی شماری در مورد این که چگونه پذیرش مردم در خصوص “فناوری و علاقه به رقابت در سطح جهانی” افزایش می یابد ارائه داده است و افزود :

 

امیدوارم که این گزارش موقت موجب پیشرفت سریع در روند توسعه شود : مشاغل جدید و انتخاب های بیشتر.

در این گزارش ده ها بار به فناوری بلاکچین (blockchain) و دفتر کل توزیع شده اشاره شده است و گزارش ارسالی به کمیته استناد می کند که پتانسیل بلاکچین (blockchain) “در طی پنج سال 175 میلیارد دلار و در سال 2030 سه تریلیون دلار تخمین زده می شود”. به نقل از مایکل باسینا (Michael Bacina) ، شریک (Piper Alderman) ، موارد استفاده از بلاکچین (blockchain) در بخش های مالی و قانونگذاری رشد چشمگیری خواهد داشت:

 

بیشتر پروژه های فین تک (fintech) و رگ تک (regtech) عمدتا بر اساس فناوری دفتر کل توزیع شده یا بلاکچین (blockchain) ساخته می شوند و یا به طور گسترده ای در 10 سال آینده از این فناوری استفاده می کنند.

به ویژه به روش مالیاتی عرضه اولیه کوین (ICO) اشاره شد و توصیه شد که چارچوب قانونگذاری مربوط به (ICO) ها برای تشویق توسعه بلاکچین (blockchain) به جای مقابله با آن ایجاد شود.

 

همچنین بخوانید : هاوینگ بیت کوین (Bitcoin Halving) چیست؟ و چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

دکتر جما گرین (Jemma Green) ، بنیانگذار و رئیس اجرایی پاور لجر (Power Ledger) ، تأکید کرد که بیش از 26 میلیارد دلار از طریق (ICO) ها جمع آوری شده است ، اما استرالیا کمتر از یک درصد از این مقدار را به دست آورده است. وی توضیح داد که با اجرای قانونگذاری های جدید مالیاتی ، کشور می تواند از فرصت استفاده کند و “بخش بزرگتری از آن سرمایه 26 میلیارد دلاری را تصرف کند” که منجر به اشتغال “ده ها هزار نفر” می شود.

 

موارد دیگر استفاده از این فناوری شامل بلاکچین (blockchain) به عنوان ابزاری برای گزارش و مدیریت داده ها و سرمایه گذاری املاک و همچنین در بخش اعتبارسنجی است.

 

این فناوری همچنین در زمینه موفقیت استرالیا در بخش کشاورزی از طریق توسعه کشاورزی نقش مهمی ایفا خواهد کرد ، بخشی که طبق گزارش فدراسیون ملی کشاورزان قرار است تا سال 2030 به 100 میلیارد دلار برسد. سناتور برگ گفت: “فناوری نوآورانه تنها آینده ی بخش کشاورزی است”.

 

این کمیته گزارش نهایی را در آوریل 2021 ارائه می دهد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین