/ اخبار بیت کوین / طبق نتایج یک نظرسنجی ، 73 درصد از میلیونرها یا در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند یا قصد سرمایه گذاری دارند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

طبق نتایج یک نظرسنجی ، 73 درصد از میلیونرها یا در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند یا قصد سرمایه گذاری دارند

طبق نتایج یک نظرسنجی ، 73 درصد از میلیونرها یا در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند یا قصد سرمایه گذاری دارند

طبق نظرسنجی انجام شده از بیش از 700 فرد ثروتمند ، تقریباً سه چهارم آنها یا هم اکنون مالک ارز دیجیتال هستند یا قصد دارند قبل از پایان سال 2022 در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

 

این تحقیق که توسط سازمان مشاوره مالی دور گروپ (deVere Group) انجام شده است ، نشان داد که 73 درصد از پاسخ دهندگان نسبت به کریپتوکارنسی ها رویکرد خوشبینانه ای دارند که در مقایسه با آمار 68 درصدی در سال 2019 افزایش یافته است.

 

شرکت کنندگان این نظرسنجی افرادی بودند که حداقل سرمایه شان بیش از 1 میلیون پوند انگلیس بود که تقریبا معادل 1.32 میلیون دلار است. آنها از طیف گسترده ای از مناطق از جمله ایالات متحده ، بریتانیا ، آسیا ، آفریقا ، خاورمیانه ، استرالیا و آمریکای لاتین انتخاب شده اند.

 

مدیر عامل و بنیانگذار دور گروپ ، نایجل گرین (Nigel Green) اظهار داشت که بیت کوین (Bitcoin) با افزایش 125 درصدی طی سال جاری ، بار دیگر بهترین عملکرد را در میان دارایی ها داشته است و افزود :

 

“همانطور که نظرسنجی نشان می دهد ، این عملکرد چشمگیر توجه سرمایه گذاران ثروتمند را به خود جلب کرده که به طور روزافزونی دریافته اند ارزهای دیجیتال آینده پول هستند و قصد دارند با ین روند پیشرفت همراه شوند.”

گرین خاطرنشان کرد: پاسخ دهندگان گفته اند که به بیت کوین (Bitcoin) به چشم یکی از بزرگ ترین بانک های وال استریت نگاه می کنند و احساس مثبت خود را ناشی از پذیرش بیت کوین (Bitcoin) از سوی شرکت های بزرگی مانند پی پل (PayPal) و اسکوئر (Square) می دانند :

 

“بسیاری از افرادی که در این نظر سنجی شرکت کرده اند معتقدند که عامل اصلی افزایش قیمت بیت کوین (Bitcoin) ، علاقه روزافزون سرمایه گذاران نهادی به خرید و بهره برداری از این ارز دیجیتال نوظهور است.”

حتی افرادی که پیش تر نسبت به خرید بیت کوین (Bitcoin) تردید داشتند نیز خوشبین می شوند. رئیس و مدیرعامل بانک جی پی مورگان چیس( JPMorgan Chase) ، جیمی دیمون (Jamie Dimon) طی کنفرانس اخیر نیویورک تایمز گفت که وی به فناوری بلاکچین (blockchain) و کریپتوکارنسی های دارای پشتوانه مناسب و قانونگذاری شده باور دارد.

 

دیمون در سال 2017 هنگامی که از بیت کوین (Bitcoin) به عنوان یک کلاهبرداری بزرگ یاد کرد خبرساز شد ، اگرچه از آن زمان ، رویکرد جی پی مورگان نسبت به دارایی های دیجیتال تغییر کرده است.

 

ری دالیو (Ray Dalio) ، مدیر صندوق های سرمایه گذاری و میلیاردر مشهور نیز که در مورد بیت کوین (Bitcoin) تردیدهای بسیاری داشت ، با انتشار توییتی گفت :

 

“ممکن است موضع من در برابر بیت کوین (Bitcoin) اشتباه بوده باشد بنابراین در صدد اصلاح رویکرد خود هستم.”

دالیو اظهار داشت که بیت کوین (Bitcoin) به عنوان ذخیره ارزش سقوط می کند و ممکن است دولت ها “آن را غیرقانونی اعلام کنند و استفاده از آن بسیار خطرناک شود.” وی همچنین گفت که در تصورش نمی گنجد که روزی بانک های مرکزی ، شرکت های چند ملیتی و سرمایه گذاران بزرگ نهادی از بیت کوین (Bitcoin) استفاده کنند.

 

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شد که ارزش کل بازار بیت کوین (Bitcoin) به رکورد 336 میلیارد دلاری رسید و قیمت آن نیز به بیش از 18000 دلار صعود کرد و فاصله چندانی با رکورد تاریخی 19،763 دلار در دسامبر 2017 ندارد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)