/ اخبار اکسچنج ها / شکایت از بایننس (Binance) به اتهام تسهیل پولشویی با پروتکل های ضعیف احراز هویت

زمان مطالعه : 5 دقیقه

شکایت از بایننس (Binance) به اتهام تسهیل پولشویی با پروتکل های ضعیف احراز هویت

شکایت از بایننس (Binance) به اتهام تسهیل پولشویی با پروتکل های ضعیف احراز هویت

صاحبان فعلی اکسچنج فیسکو (Fisco) ، اکسچنج کریپتوی ژاپنی که در سال 2018 هک شده است و در آن زمان (Zaif) نام داشت از بایننس به دلیل سیاست های ضعیف احراز هویت و ضد پولشویی که موجب تسهیل اقدامات مجرمان شده شکایت کرده اند.

 

شاکیان ادعا می كنند كه الزامات ضعیف شناخت مشتری (KYC) و محدودیت بالا برای برداشت روزانه بایننس ، پولشویی 60 میلیون دلار سرقت شده از این اکسچنج را تسهیل كرده است. این شکایت به دادگاه بخش کالیفرنیای شمالی توسط نمایندگان اکسچنج کریپتوکارنسی فیسکو ارائه شد که بلافاصله پس از هک ، اکسچنج (Zaif ) را خریداری کردند.

 

فیسکو بایننس را به کمک به پولشویی 9 میلیون دلار کریپتوکارنسی متهم کرده و درخواست جبران خسارت کرده است. شاکیان اظهار داشتند که بایننس به دلیل قابل ردیابی بودن بلاکچین (blockchain) قدرت شناسایی و متوقف کردن روند پولشویی دارایی های مسروقه را داشته است.

 

بخش قابل توجهی از اطلاعات پرونده نشان می دهد که چرا کالیفرنیای شمالی مناسب ترین حوزه قضایی برای شکایت از بایننس است که در سطح جهان فعالیت دارد و احتمالاً به طور قانونی در یک کشور گریزگاه مالیاتی مستقر است.

 

سرورهای بایننس در کالیفرنیا واقع شده اند زیرا از سرویس های وب آمازون استفاده می کند. این شکایت اذعان می کند که ارائه دهنده خدمات ابری دارای پوشش جهانی است که می تواند به دلخواه تغییر یابد ، اما با این وجود بیشتر زیرساخت های آن در کالیفرنیا مستقر است. اگرچه ممکن است سرورهای (AWS) بایننس در کالیفرنیا اطلاعات بیشتری از دیگر سرورها داشته باشند ، اما خود وب سایت از نزدیکترین مکان به کاربر ارائه می شود.

 

موضوع دیگر این است که بایننس از خدمات امانتداری مستقر در کالیفرنیا برای ذخیره سازی سرد استفاده می کند. این ادعا از گزارشاتی مبنی بر اینکه شرکت سوآیپ (Swipe) خریداری شده توسط بایننس از کوین بیس (Coinbase) و بیتگو (BitGo) استفاده می کند نشات می گیرد ، در حالی که گفته می شود اف تی ایکس (FTX) که بایننس فقط سرمایه گذار آن است ، از کوین بیس استفاده می کند. هیچ نشانه ای در مورد اینکه سرویس توسط خود بایننس استفاده می شود وجود ندارد.

 

در نهایت ، سایر استدلال ها شامل وجود آگهی های استخدام و کارمندان بایننس در سانفرانسیسکو است ، اگرچه بیشتر آنها مربوط به تراست والت (Trust Wallet) ، شرکتی است که توسط بایننس خریداری شده است.

 

مشخص نیست که این استدلال ها دادگاه را متقاعد می کنند یا خیر زیرا به نظر می رسد دلایل و مدارک قانع کننده ای وجود ندارد. متهم کردن بایننس دشوار است و این امر شکایت را سخت تر می کند. پیش تر یک دادخواست جمعی علیه این اکسچنج در منطقه جنوبی نیویورک تشکیل شده بود.

 

فیسکو بایننس را به چندین مورد از جرایم مربوط به تسهیل پولشویی متهم کرده است و به دنبال بازگرداندن 1،457 بیت کوین (BTC) مسروقه است که گفته می شود روند پولشویی آن از طریق بایننس انجام شده است ، به علاوه خواستار جبران خسارت و ضرر های قانونی است.

 

شاکیان همچنین بایننس را به دلیل اقدامات و سیاست های ضعیف و “پایین تر از حد استاندارد” در خصوص مبارزه با پولشویی متهم می کنند. همچنین به گفته کارگروه ویژه اقدام مالی ، این اکسچنج مایل به جلوگیری از قانونگذاری های دقیق تر بوده است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)