/ قانون‌گذاری / شرکت بلاکچین گاردتایم (Guardtime) : پاندمی ویروس کرونا موجب تسریع در عرضه (CBDC) ها شده است

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

شرکت بلاکچین گاردتایم (Guardtime) : پاندمی ویروس کرونا موجب تسریع در عرضه (CBDC) ها شده است

شرکت بلاکچین گاردتایم (Guardtime) : پاندمی ویروس کرونا موجب تسریع در عرضه (CBDC) ها شده است

تحقیقات انجام شده توسط این شرکت بلاکچین (blockchain) نشان می دهد همه گیری ویروس کرونا ممکن است تا 5 سال سرعت عرضه ارز دیجیتال بانک های مرکزی را تسریع کرده باشد.

 

این شرکت گفت رشد بسیاری از شرکت های فناوری ، استفاده بهتر از شبکه ها و پلتفرم های ارتباط از راه دور و به طور کلی دیجیتال سازی جهان ، عرضه اولین ارز دیجیتال بانک مرکزی یا (CBDC) از سوی یک اقتصاد بزرگ را تسریع کرده و طی سه سال آینده اتفاق می افتد. این شرکت با چندین بانک مرکزی در سراسر جهان در روند توسعه (CBDC) همکاری می کند.

 

رئیس استراتژی گارد تایم گفت: “رقابت بسیاری در زمینه راه اندازی ارزهای دیجیتال توسط بانک های مرکزی وجود دارد ، زیرا می تواند موقعیت کشور و واحد پول آنها را در اقتصاد جهانی ارتقا دهد. ویروس کرونا ویروس نه تنها باعث سرعت بخشیدن به دیجیتال سازی جهان شده ، بلکه نحوه استفاده ما از پول را نیز تغییر داده است.”

 

وی گفت با توجه به اجرای دستورالعمل های فاصله گذاری اجتماعی در بسیاری از کشورها و تشویق مردم برای ماندن در خانه ، به نظر می رسد افزایش معاملات آنلاین باعث شده (CBDC) راه حل عملی تری برای پرداخت ها باشد. اگرچه وی گفت که اقدامات دولت جهت توسعه (CBDC) می تواند کند و تدریجی باشد ، اما بانک های مرکزی نشان می دهند که چگونه تحول دیجیتال می تواند به درستی انجام شود.

 

این شرکت افزود:”توسعه (CBDC) ها حدود 5 سال تسریع شده است. همچنین تردیدی نیست که یک بانک مرکزی بزرگ به زودی ارز دیجیتال خود را راه اندازی می کند و انتظار داریم این اتفاق طی سه سال آینده رخ دهد.”

 

از بین بزرگترین اقتصادهای جهان ، ایالات متحده ، چین و ژاپن ، آزمایش یوان دیجیتال چین در آوریل 2020 آغاز شد. در ایالات متحده ، جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ، در ماه می گفت که دولت به زودی بررسی عملکرد دلار دیجیتال را آغاز می کند. بانک مرکزی ژاپن نیز آزمایش ین دیجیتال خود را که قرار است در مارس 2022 پایان یابد ، آغاز کرده است.

 

بر اساس مطالعه منتشر شده توسط شرکت (PwC) در ماه آوریل ، بیش از 60 بانک مرکزی در حال بررسی (CBDC) هستند ، که هر کشور با چالش های منحصر به فردی روبرو است. گارد تایم گفت یکی از نگرانی های بانک های مرکزی شامل این مسئله است که آیا ارز دیجیتال ملی امنیت مالی برابر یا بیشتری نسبت به وجه نقد فیزیکی ارائه می دهد و آیا می تواند کارایی بیشتری نسبت به بانک های تجاری موجود داشته باشد یا خیر.

 

این شرکت گفت: “توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می تواند نظم اقتصادی جهان را از بین ببرد. این فناوری می تواند مزایای بسیاری از جمله معاملات بهتر ، دسترسی بیشتر مالی برای میلیون ها نفر و كاهش جرم و جنایت را به همراه داشته باشد. اما موانع مهمی در زمینه مقیاس پذیری و امنیت نیز وجود دارد که باید برطرف شود. ”

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)