/ اخبار ارز دیجیتال / سهم مشاغل کریپتو و بلاکچین طی 10 ماه گذشته 118 درصد افزایش یافته است

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سهم مشاغل کریپتو و بلاکچین طی 10 ماه گذشته 118 درصد افزایش یافته است

سهم مشاغل کریپتو و بلاکچین طی 10 ماه گذشته 118 درصد افزایش یافته است

نه تنها تقاضا برای تخصص در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاکچین (blockchain) افزایش یافته ، بلکه داده های جدید نشان می دهد تعداد مشاغل این حوزه نیز تغییر کرده است و افزایش پذیرش نهادی موجب افزایش تقاضا برای تخصص در این بخش شده است.

 

طبق گزارش وب سایت (IT Times) تا اواسط ژوئیه 2021 ، سهم کلی شغل های مرتبط با کریپتو و بلاکچین (blockchain) در این پلتفرم در مقایسه با اوایل سپتامبر 2020 حدود 118 درصد افزایش یافته است.

در این رابطه بخوانید‌ : ری استیکینگ (restaking) چیست؟ چگونه می توان اتریوم را برای افزایش پاداش ری استیک کرد؟

 

همچنین سهم پست های مدیریتی در حوزه کریپتو و بلاکچین 29.87 درصد از ابتدای سال تا 16 ژوئیه افزایش یافته است. شغل های منابع انسانی در همان زمان 200 افزایش یافته در حالی که مشاغل توسعه نرم افزار از 34.8 درصد سال قبل به 29.7 درصد از کل پست های کریپتو و بلاکچین (blockchain) کاهش یافته است.

 

شغل های مرتبط با بلاکچین (blockchain) نسبت به سایر پست های فناوری دارای حقوق بالاتری هستند ، زیرا در میان زمینه های دیگر نیاز به دانش قوی در زمینه کریپتو همراه با تخصص در زمینه اقتصاد و برنامه نویسی دارند. در حالی که کریپتو و بلاکچین (blockchain) یا حتی دیفای در موسسات آموزشی مورد توجه قرار گرفته اند ، این گزارش ادعا می کند که بسیاری از توسعه دهندگان در این بخش تا حد زیادی خودآموخته هستند.

 

این گزارش همچنین ادعا می کند که دورکاری این مشاغل در طول همه گیری می تواند برای صنعتی که به تمرکززدایی معروف است مناسب باشد و توسعه دهندگان و محققان را تشویق کند تا در پروژه های مختلف با کارفرمایان متعددی مشارکت کنند.

 

در حالی که این گزارش اطلاعاتی در مورد سهم کارفرمایان بخش خصوصی و دولتی که به دنبال استعدادهای کریپتو هستند ارائه نداده ، در سال جاری نهادهای برجسته ای از سازمان اطلاعات موساد اسرائیل گرفته تا بانک مرکزی انگلستان در حال استخدام متخصصینی در این حوزه بوده اند.

 

در حوزه خصوصی ، بخش کریپتوی شرکت مدیریت دارایی فیدلیتی (Fidelity Investments) قصد دارد 70 درصد نیروی کار خود را افزایش دهد ، جی پی مورگان (JP Morgan) شروع به استخدام توسعه دهندگان نرم افزار متمرکز بر بلاکچین (blockchain) کرده و آمازون به دنبال متخصصی در این حوزه برای پیشبرد فعالیت خود در زمینه ارز دیجیتال بوده است. گفته می شود این شرکت تا سال 2022 پرداخت های بیت کوین (BTC) را می پذیرد.

 

همچنین بخوانید : چگونه کیف پول ارز دیجیتال بسازیم؟

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید