/ اخبار بیت کوین / سهام شرکت ماینینگ بیت فارمز (Bitfarms) در پی افت بازار کریپتو سقوط کرد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سهام شرکت ماینینگ بیت فارمز (Bitfarms) در پی افت بازار کریپتو سقوط کرد

سهام شرکت ماینینگ بیت فارمز (Bitfarms) در پی افت بازار کریپتو سقوط کرد

علی رغم اینکه این شرکت ادعا کرده است که سود آن در پی کاهش اخیر هش ریت بیت کوین (Bitcoin) افزایش یافته ، سهام آن از روند نزولی بازار کریپتو در امان نبوده است.

 

سهام این شرکت ماینینگ بیت کوین (Bitcoin) متمرکز بر انرژی های تجدیدپذیر ، (BITF) به میزان 8.6 درصد سقوط کرد.

 

قیمت ابتدایی بیت فارمز (BITF) حدود 4.04 دلار بود و به سرعت چند درصد صعود کرد و به بالاترین سطح خود در 4.11 دلار رسید. پس از آن با سقوط بازار کریپتو به 3.90 دلار افت کرد. سهام بیت فارمز آخرین بار با قیمت 3.96 دلار معامله شد.

نمودار  BITF / USD : نزدک

روند قیمت سهام شرکتهای ماینینگ بیت کوین (Bitcoin) که به صورت عمومی عرضه شده اند طی ماه های اخیر بسیار ضعیف بوده است.

 

ماراتن دیجیتال هلدینگ Holdings Digital Marathon (MARA) نیز از آخرین رکورد خود در 27.83 دلار در اوایل اوریل ، تقریباً 51 درصد کاهش یافت و به 56.50 دلار رسید ، در حالی که هایو بلاکچین Hive Blockchain (HIVE) با افت 57 درصدی نسبت به رکورد قیمت 5.50 دلاری در فوریه ، اکنون با قیمت 2.38 دلار معامله می شود و قیمت سهام ریوت بلاکچین Riot Blockchain (RIOT) نیز پس از سقوط تقریباً 60 درصدی نسبت به اوج فوریه یعنی 77.90 دلار ، اکنون 31.57 دلار است.

 

علاوه بر افت شدید بیت کوین (Bitcoin) که پس از رکورد ماه آوریل اتفاق افتاد ، عملکرد ضعیف سهام ماینینگ ناشی از تصورات منفی در مورد مصرف انرژی این بخش و واکنش ها به سرکوب شدید ماینرهای چینی است.

 

با این حال ، بیت فارمز ادعا می کند که از کاهش اخیر هش ریت بهره مند شده است. این شرکت مستقر در کانادا تخمین می زند 99 درصد از توان محاسباتی آن از برق آبی “سبز” تأمین می شود و در 10 ژوئن اظهار داشت:

 

“با کاهش هش ریت ماینرهای چینی ، بیت فارمز کارمزد معاملات بالاتری کسب کرده و سهم خود را از کل هش ریت شبکه بیت کوین (Bitcoin) افزایش داده است. در نتیجه با مقدار توان محاسباتی و هزینه عملیاتی سابق ، بیت کوین (Bitcoin) بیشتری به دست آورده است.”

 

علی رغم افت شدیدی که اخیراً در قیمت سهام ماینینگ مشاهده شده ، کوین تلگراف در ماه مارس گزارش داد که این بخش در 12 ماه گذشته 455 درصد از قیمت بیت کوین (Bitcoin) بهتر عمل کرده است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)