/ اخبار بیت کوین / سطح مقاومت 9.5 هزار دلاری بیت کوین (Bitcoin) ، مانعی برای روند صعود قیمت پیش از رویداد هالوینگ

4 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

سطح مقاومت 9.5 هزار دلاری بیت کوین (Bitcoin) ، مانعی برای روند صعود قیمت پیش از رویداد هالوینگ

سطح مقاومت 9.5 هزار دلاری بیت کوین (Bitcoin) ، مانعی برای روند صعود قیمت پیش از رویداد هالوینگ

قیمت بیت کوین (Bitcoin) در 9.500 دلار با سطح مقاومت قابل توجهی روبرو شده است و این سطح ، روند صعودی قیمت را ده روز مانده به رویداد هالوینگ ، در معرض خطر قرار داده است.

 

سرمایه گذاران بیت کوین (BTC) هفته فوق العاده ای را تجربه کرده اند ، زیرا قیمت این کریپتوکارنسی برتر از 7500 دلار به 9,500 دلار رسیده است. احتمال صعود 2,000 دلاری طی یک هفته آینده وجود دارد.

در این رابطه بخوانید‌ : بلاکچین (Blockchain) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

 

آیا این ترس از دست دادن (FOMO) ناشی از هالوینگ است؟ رشد پایدار؟ سؤالات بسیاری پس از حرکات اخیر قیمت به وجود آمده است ، اما در کل یک هفته خوب برای بیت کوین (Bitcoin) و صنعت کریپتو در پیش رو است. در این مقطع ، چه احتمالی برای وضعیت بازارها وجود دارد؟

عملکرد روزانه بازار کریپتو. منبع:  Coin360

 

بیت کوین (Bitcoin) به سطح مقاومت بسیار مهمی می رسد و رد (reject) می شود

قیمت بیت کوین (Bitcoin) در ابتدای هفته سطح 7،600 دلار را برای پشتیبانی در اختیار داشت و مومنتوم پس از شکست سطح 7،800 دلاری افزایش یافت.

 

صعود بیت کوین (Bitcoin) در سطح مقاومت قابل توجهی بین 9،200 تا 9،500 دلار به پایان رسید. چرا صعود در آن سطح متوقف شد؟ کل این منطقه مقاومت در طول تابستان سال 2019 به عنوان سطح پشتیبانی عمل کرده است.

نمودار 1 هفته ای  BTC USD . منبع:  TradingView

همچنین بخوانید : ریپل استیبل کوین خود با پشتوانه دلار را راه اندازی خواهد کرد

 

در کنار منطقه مقاومت افقی ، نمودار معاملات آتی (CME) یک شکاف (CME) واضح بین 8200-9،055 دلار را نشان می دهد ، که در طی صعود قیمت بسته شده است.

 

این نمودار همچنین سطوح پشتیبانی 7،800 دلار و 6،600 دلار را نشان می دهد که در صورت اصلاح قیمت بیت کوین (Bitcoin) ،احتمال آزمایش این سطوح نیز وجود دارد.

نمودار یک روزهBTC USD  . منبع:  TradingView

 

در عین حال ، نمودار روزانه بیت کوین (Bitcoin) سطح مشخصی از پشتیبانی و مقاومت را نشان می دهد. محدوده مقاومت در منطقه 9،200-9،500 دلاری و سطح پشتیبانی در 8،200-8،400 دلار و 7،800 دلار مشاهده می شود.

 

ساختار نمودار تقریباً واضح است. قیمت در 9,500 دلار به شدت رد شد و سقوط 1000 دلاری در طی چند ساعت رخ داد. چنین افت قیمتی نشانگر تأیید منطقه مقاومت پرقدرتی است که فروشندگان در این منطقه اقدام به فروش می کنند.

نمودار 30 دقیقه ای  BTC USD . منبع:  TradingView

 

نمودار 30 دقیقه ای تصویر واضحی از حرکات اخیر قیمت را نشان می دهد. به طور معمول از این تایم فریم های زمانی کوتاه در مقاله استفاده نمی شود. با این حال ، با وجود نوسانات اخیر ، تایم فریم کوتاهتر می تواند نسبت به تایم فریم طولانی تر تشخیص بهتری از یک ساختار در نمودار ارائه دهد.

 

بنابراین نمودار در منطقه 9،400 دلاری رد قیمت آشکاری را نشان می دهد و پس از آن سقوط 1000 دلاری رخ داده است. نمودار نشان می دهد قیمت بیت کوین (Bitcoin) درست قبل از جهش بزرگ ، به منطقه پشتیبانی حدود 8،400 دلاری می رسد و این سطح را به قیمت کلیدی که می تواند به عنوان پشتیبانی قابل توجهی عمل کند ، تبدیل می کند.

 

همانطور که در نمودار نشان داده شده است ، قیمت از 8،400 دلار افزایش یافته و به 9000 دلار رسیده است. در اینجا ، بازگشت ضعیف قیمت (compression) رخ داده است ، که اکنون به عنوان مقاومت عمل می کند ، در حالی که 8،400 دلار یک سطح پشتیبانی است که می تواند یک محدوده جدید برای دوره آینده باشد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین