/ عمومی / رئیس بانک مرکزی سوئد : معاملات بیت کوین مانند معاملات تمبر است

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

رئیس بانک مرکزی سوئد : معاملات بیت کوین مانند معاملات تمبر است

رئیس بانک مرکزی سوئد : معاملات بیت کوین مانند معاملات تمبر است

استفان اینگوس (Stefan Ingves) ، رئیس بانک مرکزی سوئد (Sveriges Riksbank) در کنفرانس بانکی سوئد هشدار داد که پول خصوصی معمولاً دیر یا زود سقوط می کند و بیت کوین (BTC) را به عنوان یک جایگزین برای ارزهای فیات مورد حمایت دولت رد کرد.

 

وی افزود : “مطمئناً می توانید با معاملات بیت کوین (Bitcoin) ثروتمند شوید ، اما مانند معاملات تمبر است.”

 

علیرغم دیدگاه اینگوس در مورد ضعف بیت کوین (Bitcoin) به عنوان ارز ، وی به محبوبیت آن در بین سرمایه گذاران اشاره کرد و با تاکید بر منافع مصرف کنندگان و پولشویی به عنوان نگرانی اصلی ، در ماه ژوئن اظهار داشت بیت کوین (Bitcoin) به اندازه ای رشد کرده تا بتواند مورد توجه نهادهای نظارتی ، بانک های مرکزی و قانونگذاران در سراسر جهان قرار گیرد.

 

لازم به ذکر است بانک مرکزی سوئد از فناوری بیت کوین (Bitcoin) برای توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود استفاده می کند. کرون الکترونیکی (e-krona) سوئد از اثبات مفهوم مبتنی بر (Corda) ، یک راه حل فناوری دفتر کل توزیع شده استفاده می کند. آخرین اخبار در مورد روند آزمایشی (e-krona) نشان می دهد این پروژه در حال پیشرفت است.

 

در حالی که رویکرد (Riksbank) با اکثر بانک ها و دولت ها مطابقت دارد ، هفته گذشته شاهد پذیرش بیت کوین (Bitcoin) توسط السالوادور به عنوان پول قانونی بودیم. چارلز هاسکینسون بنیانگذار کاردانو و ادوارد اسنودن مدعی شده اند سایر کشورها نیز می توانند در نهایت بیت کوین (Bitcoin) را وارد سیاست پولی خود کنند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین