/ قانون‌گذاری / دو بانک سوئیسی پس از کسب مجوز قانونی ، ارائه خدمات و معاملات کریپتوکارنسی را آغاز کردند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

دو بانک سوئیسی پس از کسب مجوز قانونی ، ارائه خدمات و معاملات کریپتوکارنسی را آغاز کردند

دو بانک سوئیسی پس از کسب مجوز قانونی ، ارائه خدمات و معاملات کریپتوکارنسی را آغاز کردند

سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس ، (FINMA) ، به دو بانک مستقر در زوریخ برای ارائه طیف وسیعی از خدمات کریپتوکارنسی از جمله معامله و کاستدی مجوز داده است. در حالی که بانک اینکور (Incore) طیف وسیعی از خدمات دارایی های دیجیتال را ارائه می دهد ، بانک (Maerki Baumann) متعاقباً اعلام کرد پلتفرم معاملاتی خود را برای اکثر کریپتوکارنسی ها راه اندازی خواهد کرد.

 

بانک (Maerki Baumann) خدمات معاملات و کاستدی دارایی های دیجیتال را راه اندازی کرد

سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) به تازگی مجوز فعالیت دو بانک (Maerki Baumann) و (Incore) را برای ارائه خدمات کریپتوکارنسی صادر کرد.

 

بانک (Maerki Baumann) ، یک بانک خصوصی مستقر در زوریخ با خدمات اختصاصی دارایی های دیجیتال ، روز جمعه اظهار داشت که مجوز فعالیتش را از (FINMA) دریافت کرده است و بر اساس این مجوز می تواند خدمات معامله و نگهداری کریپتوکارنسی ها و همچنین سایر دارایی های دیجیتال (توکن) را از این ماه به مشتریان خود ارائه دهد. این بانک با بیان اینکه پلتفرم معاملاتی آن از توکن های ERC20 نیز پشتیبانی می کند ، توضیح داد:

 

بانک (Maerki Baumann) در ابتدا معاملات خود را با کریپتوکارنسی های اصلی ، یعنی بیت کوین (BTC) ، بیت کوین کش (BCH) ، اتریوم (ETH) ، لایت کوین litecoin (LTC) و ریپل (XRP) ارائه می دهد.

بانک خصوصی مستقر در زوریخ ، (Maerki Baumann) ، از آوریل سال 2019 اقدام به افتتاح حساب های تجاری برای شرکت های کریپتو کرده است و اکنون در حال گسترش خدمات خود برای معامله و نگهداری دارایی های دیجیتال است.

این بانک علاوه بر ارائه حساب های بانکی برای شرکت های کریپتو و بلاکچین (Blockchain) ، نظارت بر عرضه اولیه کوین (ICO) و توکن های امنیتی (STO) را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده است. از 31 دسامبر سال 2019 ، این بانک دارایی به میزان تقریباً 8.5 میلیارد فرانک سوئیس (8.84 میلیارد دلار) را تحت مدیریت داشت ، 80 درصد از دارایی ها از سوئیس و 10 درصد از آلمان می باشد.

 

اطلاعیه روز جمعه آن از برنامه های کوتاه مدت بانک برای گسترش بیشتر کریپتوکارنسی های قابل معامله و خدمات سرمایه گذاری کریپتو در نیمه دوم سال خبر داد و اظهار داشت :

 

بانک (Maerki Baumann) کاملا مطمئن است که دارایی های دیجیتال یک عنصر ثابت سرمایه گذاری حرفه ای و خدمات مدیریت دارایی در آینده خواهند بود.

 

بانک اینکور (Incore) چندین خدمات کریپتو را راه اندازی می کند

دومین بانکی که اخیراً توسط (FINMA) مجاز به ارائه خدمات کریپتو شده است ، بانک اینکور (Incore) با دفتر مرکزی در زوریخ است ، یک بانک تراکنش که خدماتی مانند تسویه حساب ، نگهداری ، پرداخت ، حسابداری ، انطباق و پشتیبانی مالیاتی را به مؤسسات مالی ارائه می دهد.  (Maerki Baumann) نیز جزو مشتریان این شرکت می باشد. اینکور روز جمعه اعلام کرد که نهاد قانونگذاری مالی سوئیس مجوز “معامله ، نگهداری ، انتقال و تولید (توکن سازی) دارایی های دیجیتال” را برای این بانک صادر کرده است:

 

این امر باعث می شود بانک اینکور نخستین بانك سوئیسی با مدل کسب‌وکار B2B باشد كه به ارائه دهندگان خدمات مالی و مؤسسات در سراسر جهان دسترسی آسان و ایمن به این كلاس دارایی جدید را ارائه می دهد.

 

بانک اینکور اخیراً یک بخش خدمات دیجیتال ایجاد کرده است تا بتواند “طیف کاملی از خدمات از صدور ، توزیع ، کارگزاری و ذخیره سازی” را ارائه دهد. دنیل بلتر (Daniel Blatter)، رئیس بخش خدمات دیجیتال بانک اینكور گفت: “ما جداسازی كامل دارایی های مشتری های کریپتو را بر روی کیف پول های فردی تضمین می كنیم ، به موجب آن هیچ سرمایه اضافی لازم نیست.”

سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس ، (FINMA)  ، اخیراً دو بانک مستقر در زوریخ را برای ارائه خدمات کریپتوکارنسی تأیید کرده است. در حالیکه بانک اینکور طیف وسیعی از خدمات کریپتو را راه اندازی کرده است ، (Maerki Baumann) در حال راه اندازی یک پلتفرم معاملاتی با پشتیبانی از کریپتوکارنسی های اصلی است.

این بانک همچنین با چندین شرکت در زمینه دارایی های دیجیتال مانند شرکت سوئیسی (Crypto Finance AG) همکاری داشته است. یان برژک (Jan Brzezek) ، مدیرعامل (Crypto Finance) ، اظهار داشت:

 

ما معتقدیم که به زودی بیت کوین (BTC) بخشی از سبد سهام محصولات استاندارد بانک خواهد بود. بانک اینکور رویکرد اولیه و مداوم را در مورد این موضوع در پیش گرفت و ما بلافاصله توانستیم زیرساخت کارگزاری و کاستدی خود را عملی کنیم.

 

علاوه بر این ، این بانک فاش كرد كه قصد دارد “خدمات كارگزاري ، کاستدی و انتقال خود را به توکن هاي امنيتي گسترش دهد” ، و خاطرنشان كرد كه با (Inacta AG) ، يك شركت مستقل مشاوره دارایی های دیجیتال در سوئيس ، براي توسعه خدمات اضافي در زمينه توکنیزیشن دارایی ها همکاری خواهد کرد.

 

بانک (Maerki Baumann) اولین مشتری برای خدمات کریپتوی اینکور (Incore) ، مشتری دیرینه اینکور بوده است و شرکت مادر آن سهمی در این بانک دارد. این بانک خصوصی توضیح داد: “سفارشات معاملاتی که با (Maerki Baumann) انجام شده است از طریق شرکت های شریک ، از جمله بانک (Incore Bank AG) ، به کارگزاران حرفه ای کریپتو و پیشروترین اکسچنج های کریپتوی جهان” منتقل می شود. ” از این طریق معاملات می توانند به سرعت انجام شوند.”

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین