/ اخبار بیت کوین / در پی ریزش اخیر بازار کریپتو قیمت طلا به بالاترین سطح چهار ماهه رسید

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

در پی ریزش اخیر بازار کریپتو قیمت طلا به بالاترین سطح چهار ماهه رسید

در پی ریزش اخیر بازار کریپتو قیمت طلا به بالاترین سطح چهار ماهه رسید

پس از ریزش بازار کریپتو در اواسط ماه می ، طلا جهش قیمت قابل توجهی را تجربه کرده است. بر اساس داده های تریدینگ ویو ، قیمت طلا روز سه شنبه به 1،887 دلار در هر اونس رسید.

 

پس از افت به 18681 دلار در اوایل ماه مارس ، هفته گذشته طلا با صعود به 18889 دلار به بالاترین سطح قیمت خود از 8 ژانویه رسید. در زمان نگارش این مطلب ، طلا با قیمت 1821 دلار معامله می شود و طی 24 ساعت گذشته حدود 0.1 درصد رشد داشته است.

نمودار سالانه قیمت بازار نقدی طلا. منبع:  TradingView

رشد سریع بازار طلا همراه با ریزش شدید در بازارهای کریپتو همراه بود که از 12 می آغاز شد. ارزش بازار کریپتو پس از رکورد بیش از 2.56 میلیارد دلاری کاهش یافت و در نهایت در 23 می به کمتر از 1.3 تریلیون دلار رسید.

نمودار 30 روزه ارزش بازار کریپتوکارنسی منبع:  CoinMarketCap

طبق گفته باب هبرکورن (Bob Haberkorn) ، استراتژیست ارشد (RJO Futures) ، رشد قیمت طلا را می توان به تضعیف دلار همراه با بازدهی کمتر خزانه داری آمریکا نسبت داد. وی گفت: “اگر داده ها به مراتب بهتر از حد انتظار باشند ، احتمالاً به ضرر طلا خواهد بود.”

 

برخی از تحلیلگران مالی به ارتباط بین روند بازارهای کریپتو و طلا اشاره کرده اند. محققین جی پی مورگان (JPMorgan) هفته گذشته اظهار داشتند سرمایه گذاران برتر نهادی بیت کوین (BTC) را برای سرمایه گذاری در بازار طلا به فروش می رسانند.

 

به گفته این بانک ، روند جدید بازار برخلاف روند صعودی بود که قیمت بیت کوین (Bitcoin) را در اواسط آوریل به بیش از 64،000 دلار رساند. در زمان نگارش این مطلب ، بیت کوین (Bitcoin) با قیمت 37،111 دلار معامله می شود که پس از افت به 30،000 دلار در روز چهارشنبه ، تا حدودی احیا شد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)