/ اخبار بیت کوین / دارایی های تحت مدیریت اولین (ETF) بیت کوین (Bitcoin) کانادا به 1.3 میلیارد دلار رسید

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

دارایی های تحت مدیریت اولین (ETF) بیت کوین (Bitcoin) کانادا به 1.3 میلیارد دلار رسید

دارایی های تحت مدیریت اولین (ETF) بیت کوین (Bitcoin) کانادا به 1.3 میلیارد دلار رسید

طی کمتر از دو ماه ، اولین (ETF) بیت کوین (Bitcoin) کانادایی 1.1 میلیارد دلار دارایی جذب کرد ، در حالی که دارایی های دو صندوق دیگر نیز در حال رشد است.

 

دارایی های صندوق قابل معامله در بورس پرپز (Purpose) ، اولین صندوق (ETF) بیت کوین (BTC) که در آمریکای شمالی راه اندازی شد ، کمتر از دو ماه پس از راه اندازی به 1.1 میلیارد دلار افزایش یافته است. دو (ETF) دیگر که اندکی پس از پرپز در کانادا راه اندازی شده اند نیز در همان بازه زمانی شاهد افزایش دارایی های خود به 200 میلیون دلار بوده اند که ارزش خالص (ETF) بیت کوین (Bitcoin) کانادا را به 1.3 میلیارد دلار رسانده است.

در این رابطه بخوانید‌ : امضای اشنور چیست؟ و چه مزایایی برای بیت کوین دارد؟

 

پرپز در اواخر فوریه راه اندازی شد و حجم معاملات آن در روز اول به 100 میلیون دلار رسید. این صندوق در هفته اول بیش از 500 میلیون دلار دارایی جذب کرد و به نظر می رسید سرمایه گذاران برای دسترسی به معاملات بیت کوین (Bitcoin) بدون نیاز به داشتن دارایی مبنا شدیدا مشتاق بودند.

 

تایید نهادهای نظارتی و در نهایت راه اندازی پرپز به منزله هموار شدن این مسیر برای کسب و کارهای بیت کوین (Bitcoin) در کانادا بود و دو (ETF) دیگر نیز در هفته های بعدی راه اندازی شدند.

 

موفقیت پرپز یک نمونه بارز از مزیت های اولین بودن در این حوزه است ، زیرا همچنان بخش بزرگی از صنعت نوپای (ETF) کانادا را در اختیار گرفته است. صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (Bitcoin) شرکت (Evolve Fund Group)  فقط دو روز دیرتر شروع به کار کرد و با وجود ارائه 25٪ کارمزد مدیریت کمتر نسبت به پرپز ، فقط 106 میلیون دلار دارایی در اختیار دارد.

 

صندوق (CI Galaxy) که فقط چند روز بعد راه اندازی شد ، در حال حاضر کمی بیش از 90 میلیون دلار در اختیار دارد و کارمزد مدیریت آن 0.4 درصد است. اما همه (ETF) ها شاهد افزایش دارایی های خود طی روند صعود ناگهانی بیت کوین (Bitcoin) در چند وقت اخیر بوده اند.

 

انبوهی از شرکت های آمریکایی نیز درخواست راه اندازی (ETF) بیت کوین (Bitcoin) خود را در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت کرده اند. با این حال ، تاکنون هیچ صندوقی در ایالات متحده تایید نشده است. گلکسی دیجیتال ، اسکای بریج کپیتال (SkyBridge Capital) و فیدلیتی (Fidelity) نیز در ماه های اخیر درخواست (ETF) خود را ثبت کرده اند. گرچه گفته می شود که این درخواست ها سرانجام تأیید می شوند ، اما هنوز خیلی قطعی نیست.

 

همچنین بخوانید : سوان چین، بلاک چینی که دسترسی به هوش مصنوعی را تسهیل میکند

برخی از تحلیلگران بر این باورند که ایالات متحده طی یک تا دو سال آینده شاهد راه اندازی اولین (ETF) بیت کوین (Bitcoin) خود خواهد بود ، در حالی که برخی دیگر امیدوارند صعود اخیر بیت کوین (Bitcoin) ، همراه با تاثیر اقدامات قانونگذاران آمریکای شمالی ، این روند را تسریع کند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین