/ حقوقی و قضایی / حساب توییتر نخست وزیر هند با هدف کلاهبرداری بیت کوین هک شد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

حساب توییتر نخست وزیر هند با هدف کلاهبرداری بیت کوین هک شد

حساب توییتر نخست وزیر هند با هدف کلاهبرداری بیت کوین هک شد

بلافاصله پس از هک شدن حساب توییتر نخست وزیر هند، با بیش از 73.4 میلیون دنبال کننده، مهاجمان اطلاعات گمراه کننده ای را در مورد پذیرش عمومی بیت کوین (Bitcoin) و هدایای 500 بیت کوین به اشتراک گذاشتند.

حساب کاربری رسمی توییتر نخست وزیر هند، نارندرا مودی (Narendra Modi) امروز هک شده و سپس اطلاعات گمراه کننده‌ای در مورد پذیرش عمده بیت کوین و توزیع مجدد 500 بیت کوین بین شهروندان هندی، از طریق این حساب به اشتراک گذاشته شد.

در 10 دسامبر، مودی در یک نشست مجازی به میزبانی جو بایدن (Joe Biden)، رئیس جمهور ایالات متحده، گفت که فناوری هایی مانند ارزهای دیجیتال باید برای تقویت دموکراسی و نه تضعیف آن استفاده شوند:

«دموکراسی‌ها با همکاری یکدیگر می‌توانند خواسته‌های شهروندان خود را برآورده کرده و ماهیتِ دموکراتیکِ انسانیت را جشن بگیرند.»

در حالی که نشست زمستانی لوک سابا (Lok Sabha)، جلسه پارلمانی با هدف بحث در مورد قانونی بودن ارزهای دیجیتال در منطقه، نتیجه ای در خصوص موضع دولت ها در مورد ارزهای دجیتال در پی نداشت ، هکرها موفق شدند حساب توییتر نخست وزیر هند را با بیش از 73.4 میلیون دنبال کننده کنترل کنند و در آن بیت کوین را به عنوان پول قانونی معرفی کنند.

در حالی که این اتفاق در نیمه شب به وقت هند اتفاق افتاد، کاربری به نام پریا (Priya) متوجه این توئیت غیرمنتظره شد:

«هند رسما بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است. دولت به طور رسمی 500 بیت کوین خریداری کرده و در حال توزیع آنها به تمام ساکنان کشور است.»

این پست همچنین حاوی لینکی بود، که از مردم می خواست در آن ثبت نام کرده و سهم خود را از بیت کوین مطالبه کنند. این دومین باری بود که حساب توییتر نخست وزیر هند هک شده و برای کلاهبرداری های کریپتو مورد استفاده قرار گرفته است.

بلافاصله پس از این اتفاق، توییت جعلی حذف شد و هک توسط حساب رسمی نخست وزیر تایید شد.

هکرها در سپتامبر 2020 توانستند حساب توییتر مودی را هک کنند. آنها با نام مستعار «جان ویک» چندین توئیت را به اشتراک گذاشتند و از دنبال کنندگان نخست وزیر خواستند «سخاوتمندانه به صندوق امداد ملی نخست وزیر برای کووید-19 کمک مالی کنند.»

راه‌اندازی لایحه کریپتوی هند، نگرانی‌های جدیدی را در مورد ممنوعیت ارزهای دیجیتال خصوصی ایجاد کرد. در حالی که هنوز معنای «خصوصی» در جلسه پارلمان تفسیر نشده بود، ابهامات این موضوع موجب وحشت سرمایه گذاران شد.

سابهاش گارگ (Subhash Garg)، وزیر دارایی سابق هند ، که خالق این لایحه نیز بود، مفهوم ممنوعیت «ارزهای دیجیتال خصوصی» در این لایحه را به عنوان یک تفسیر نادرست رد کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین