/ قانون‌گذاری / توافق 2.5 میلیون دلاری بانک جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase Settles) در خصوص پرونده شکایت کارت اعتباری دارایی های دیجیتال

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

توافق 2.5 میلیون دلاری بانک جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase Settles) در خصوص پرونده شکایت کارت اعتباری دارایی های دیجیتال

توافق 2.5 میلیون دلاری بانک جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase Settles) در خصوص پرونده شکایت کارت اعتباری دارایی های دیجیتال

جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) به تازگی در خصوص شکایتی از سال 2018 با شاکیان پرونده به توافق رسید ، این پرونده در خصوص دریافت هزینه های اضافی از کاربران برای خرید دارایی های کریپتو با استفاده از کارت های اعتباری بوده است.

غول بانکی جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) اخیراً با پرداخت 2.5 میلیون دلاری ، به پرونده شکایت سال 2018 که در خصوص کارمزد های نامشخص هنگام استفاده از کارت های اعتباری برای خرید دارایی های دیجیتال بوده است رسیدگی کرده است.

شرح اسناد دادگاه 26 ماه می :

“دادگاه خاطرنشان كرد كه متهم ، بانک جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase Bank) موافقت كرده است مبلغ 2،500،000 دلار پول نقد را برای انجام توافق پرداخت كند.”

شکایتی ناشی از عدم شفافیت
در ژانویه سال 2018 ، بانک جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) بی سر و صدا شرایط استفاده از کارت های اعتباری خود برای خرید دارایی های دیجیتال را تغییر داد ، و تا 10 روز پس از اعمال تغییرات ، هشداری به مشتریان خود نداده بود. گفته می شود این بانک پس از اعمال تغییرات از کاربران هزینه هایی مشابه فعالیت های پیش پرداخت نقدی دریافت می کرد.

در سال 2018 نیز ، بردی تاکر (Brady Tucker) ، رایان هیلتون (Ryan Hilton) و استنتون اسمیت (Stanton Smith) علیه این نهاد بانکداری اتهاماتی را مطرح کردند.

رویترز در 27 می 2020 گفت:

“در دادخواستی که روز سه شنبه به دادگاه فدرال منهتن ارائه شد ، شاکیان اعلام کردند که این توافق نامه منجر به این خواهد شد که کاربران حدود 95 درصد از هزینه هایی را که پرداخت کرده بودند دریافت کنند.”

توافق در ماه می
طبق گزارش کوین تلگراف در ماه مارس 2020 ، شاکیان خواستار جبران هزینه هایی که به صورت غیرقانونی و با فریب از انها دریافت شده و همچنین دریافت 1 میلیون دلار به عنوان خسارت هستند.

طبق اسناد دادگاه 26 می ، مخالفتی با این درخواست صورت نگرفته است.

رویترز در گزارش خود خاطرنشان كرد: “جی پی مورگان مطابق این درخواست ، به عنوان بخشی از توافق نامه هیچ گونه اقدام غیرقانونی را نمی پذیرد.”

شکایات دیگری نیز مشابه این پرونده در نیمه اول سال 2020 ایجاد شده است ، شامل ریپل (Ripple) ، بیتفینکس (Bitfinex) ، تزوس (Tezos) و غیره.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)